english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dekada Lutra w Polsce

10 października 2008 została uruchomiona przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP strona internetowa: www.luter2017.pl.  Jest to podstawowa inicjatywa promocyjno-edukacyjna w ramach polskiego udziału w „Dekadzie Lutra".
   

 
„Dekada Lutra" jest międzynarodowym projektem społeczno-religijnym , którego celem jest popularyzowanie historii i dziedzictwa Reformacji zapoczątkowanej przez ks. Marcina Lutra, reformatora Kościoła zachodniego. Dekada Lutra, zainaugurowana nabożeństwem w kościele zamkowym w Wittenberdze 21 września 2008 roku, jest inicjatywą zaadresowaną nie tylko do Kościołów chrześcijańskich, ale i do szerokich grup społecznych. Inicjatorami projektu są Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD) i Ministerstwo Kultury Kraju Związkowego Saksonii-Anhalt. Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce jako pierwszy Kościół spoza granic Niemiec, włącza się w Dekadę Lutra.
 
Strona www.luter2017.pl ma za zadanie przybliżyć Polakom, bez względu na wyznanie, duchowy i społeczny dorobek Reformacji luterańskiej w kraju i na świecie. Strona „Dekady Lutra" pragnie poprzez rozpisywane projekty i konkursy zachęcić oraz wspierać parafie ewangelickie, organizacje pozarządowe, szkoły różnych szczebli oraz internautów do zainteresowania się dziedzictwem Reformacji oraz ochroną jej dorobku.
 
Patronami medialnymi projektu są: „Zwiastun Ewangelicki", Wydawnictwo Augustana, „Słowo i Myśl", Wydawnictwo Warto oraz portale internetowe luteranie.pl oraz luter.pl.