english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O wsparciu na scenie

Muzyka, słowa, obrazy w świątecznej oprawie, a przede wszystkim wypełnione treścią płynącą z Bożego Narodzenia, wypełniły po raz jedenasty teatr cieszyński w drugi dzień świąt. Tematem łączącym ten artystyczny kolaż była myśl o wspieraniu siebie nawzajem, o wspieraniu, które otrzymujemy czy chcielibyśmy otrzymywać od innych, o pomocy, która została nam ofiarowana przez Narodzonego.

Zespoły, aktorzy, recytatorzy, mówcy, konferansjerzy, klauni w krótkich wejściach dawali impulsy do refleksji właśnie o wsparciu. „Niniejszym ogłasza się, że ten który najpiękniej gra i najpiękniejszą tworzy muzykę, otrzyma tytuł nadwornego kapelmistrza, zamek w Karyntii i dziesięć tysięcy dukatów rocznie. Niech więc ten, który najpiękniej gra i najpiękniejszą tworzy muzykę, stawi się za tydzień o świcie przed moim namiotem.” – tak opowiadał swoją bajkę ks. Jan Kurko nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Ukraina była także ważnym tematem tego spotkania, bo cały dochód z niego przeznaczony zostanie właśnie na działania misyjne Centrum Misji i Ewangelizacji w tym kraju. W rozmowie z Paszą z Ukrainy, studentem CHAT, który od 7 lat jest wspierany przez CME, mogliśmy usłyszeć nie tylko o jego życiu w Polsce, opinii o Polakach, ale i powrocie do swojej ojczyzny i marzeniach z tym związanych.

Na koniec słowem o tym, co może być plusem w naszym życiu dzielił się z uczestnikami spotkania ks. Mirek Czyż, nawiązując do znanej książki Wojciecha Kuczoka „Gnój”.
Rodzinne Spotkanie Świąteczne zakończyło nastrojowe pożegnanie: „Dobranoc, bo już mija cicha noc…” i wspólna kolęda. W spotkaniu uczestniczyło ok. 400 osób, a program tworzyło ok. 40 wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim za pomoc przy tworzeniu tego spotkania, sponsorowi za pokrycie kosztów wynajmu teatru i wszystkim uczestnikom za złożoną ofiarę w wysokości 2 604,41 zł.

Zdjęcia autorstwa: Natalii Iskrzyckiej i Rafała Kalabińskiego można obejrzeć na stronach CME.