english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zostań wolontariuszem Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie 2012

– Wolontariat podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego (TE) w Dzięgielowie nie był moim pierwszym wolontariatem, ale na pewno tym najprzyjemniejszym! Cudowny czas, świetni ludzie, mnóstwo śmiechu i oczywiście możliwość poznania TE „od kuchni”. Dzięki niemu miałam też wrażenie, że mogę pełniej uczestniczyć w Tygodniu, będąc tam 24/7 i mogąc poświęcić mój czas innym. To też oczywiście bezcenne doświadczenie i umiejętności, które zdobyłam oraz wspaniali ludzie, z którymi mogłam współpracować. Zdecydowanie naprawdę warto! – mówi Dominika Brzeżycka, która pomaga przy nagłośnieniu.

Wolontariusze to dla Centrum Misji i Ewangelizacji ludzie, bez których niemożliwe byłoby zorganizowanie wielu imprez, spotkań i wydarzeń firmowanych przez CME. To, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie tylko ludzie młodzi – przekrój wiekowy obejmuje osoby od 16 roku życia do 70+. Nasi wolontariusze to zarówno uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studenci, osoby czynne zawodowo, jak i emeryci. Wolontariuszem w rozumieniu CME i zgodnie z obowiązującą ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. jest „osoba, która dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę (wykonuje świadczenia) na rzecz korzystającego”, w tym przypadku Centrum Misji i Ewangelizacji.

– Dla mnie wolontariat jest i służbą, doświadczeniem i pragnieniem zrobienia czegoś, w swoich ramach możliwości, dla innych. Jest też jedną z form okazania wdzięczności Panu Bogu za łaskę dostarczania sił do każdego nowego dnia.Wnosi radość i ubogaca moje życie poprzez możliwość kontaktowania się z różnymi ludźmi, w różnych sytuacjach – wyjaśnia Maryla Marek, która pomaga w Księgarni „Warto“.

Każdy z dotychczasowych Tygodni Ewangelizacyjnych odbywał się dzięki pomocy wolontariuszy. W organizację zeszłorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego zaangażowanych było ich ponad 300. Nasi wolontariusze są dla nas cenni i potwierdzają hasło, które niesie w sobie naszą podstawową ideę, że „Ludzie to Boża metoda”.

Uruchomiliśmy już nabór na tegoroczny wolontariat Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Pojawiły się nowe możliwości/formy zaangażowania – zachęcamy do sprawdzenia w co można się zaangażować w tym roku. Liczymy na kreatywność, otwartość oraz powiew świeżość i inspiracji, które zawsze wnosicie ze sobą. Zgłoszenie wolontariackie można wypełnić internetowo, jest dostępne na stronie www.cme.org.pl. Tam można także zapoznać się z regulaminem wolontariatu. Wolontariat Tygodnia Ewangelizacyjnego jest formą wolontariatu akcyjnego na rzecz Centrum Misji i Ewangelizacji, obejmującego świadczenia wolontariackie tylko podczas trwania imprezy.

W jakie działania możesz się zaangażować?

Wolontariat  Tygodnia Ewangelizacyjnego skierowany jest zarówno do młodzieży, jak i osób dorosły. Oferta jest szeroka, każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

1. Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży (DDM) – praca z dziećmi i młodzieżą Jeżeli lubisz dzieci, chętnie się z nimi bawisz, masz pomysły jak ciekawie zorganizować im czas i chcesz zaangażować się w pracę na rzecz innych – poszukujemy wolontariuszy do przygotowywania i prowadzenia gier i zabaw dla dzieci oraz opiekowania się nimi.

Lubisz rysować, tworzyć cuda z papieru czy potrafisz ładnie ozdobić pudełko – wszystkich, którzy mają pomysły na ciekawe zajęcia manualne/plastyczne zapraszamy do współpracy.

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia śpiewu w trakcie programu dla dzieci. Jeżeli grasz na jakimś instrumencie i śpiewasz – dołącz do nas.

Poszukujemy pasjonatów różnych dyscyplin sportowych, którzy chcieliby poprowadzić rozgrywki w koszykówkę, siatkówkę plażową oraz ringo. Jeżeli nieobce są Ci zasady gier zespołowych, wiesz, jak zorganizować turniej sportowy i masz wolny drugi tydzień lipca – zostań naszym wolontariuszem.

2. Administracja
Dobrze się czujesz jako osoba pierwszego kontaktu? Odpowiada ci rola pierwszej pomocy w sprawach wszelkich? Lubisz udzielać informacje tylko z pierwszej ręki? – bądź pierwszy i pomóż nam w Biurze TE.

Poszukujemy osób do obsługi rejestracji TE (osoby pełnoletnie).

3. Zabezpieczenie
Osoby, które ukończyły 18 lat, są odważne, silne i lubią chronić innych,  zapraszamy do współpracy przy wartach nocnych na TE.

4. Obsługa techniczna
Techniczni (na Tydzień Przygotowawczy / Tydzień Ewangelizacyjny /Sprzątanie po Tygodniu Ewangelizacyjnym – całość obejmuje termin 1-19 lipca)
Jeśli masz ukończone 16 lat i lubisz prace fizyczne – zostań członkiem służby technicznej.

5. Księgarnia (od 16 r.ż.) Poszukujemy wolontariuszy o miłej aparycji, z umiejętnością nawiązywania kontaktu i zamiłowaniem do porządku do pomocy przy obsłudze klienta i samego stoiska Księgarni TE .

6. Misja Serca i Ewangelii
Poszukujemy osób do pomocy w obsłudze stoiska z ozdobami afrykańskimi, których sprzedaż wspiera projekty realizowane przez CME w Burkina Faso.

7. Obsługa wyżywienia
Poszukujemy osób do wydawania posiłków (śniadanie, obiad, kolacja) oraz do sprzątania po posiłkach. Wymagana aktualna książeczka sanepidowska (od 16 lat).

Poszukujemy osób do pracy w Kawiarence TE (sprzedaż kawy/herbaty i ciast). Wymagana aktualna książeczka sanepidowska (od 16 lat).

Poszukujemy osób do pomocy w kuchni przy pieczeniu ciast. Wymagana aktualna książeczka sanepidowska (od 18 lat).

Więcej informacji na www.cme.org.pl. Czekamy na Ciebie!

Gabriela Glajcar