english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Adwentowa reformacja

Jak w czasach społecznych niepokojów szukać Bożego pokoju, pisze Zwiastun Ewangelicki

13.12.2015

Drugi numer adwentowy „Zwiastuna Ewangelickiego” (23/2016) zachęca do duchowej reformacji tekstem ks. Sławomira Sikory Na początku było nowe i do szukania Bożego pokoju, o czym pisze, rozważając Słowo Boże, ks. Marcin Kotas.


Adwentowa reformacja

Ale zaprasza też do zmierzenia się z niepokojami, jakie niesie współczesność. O tym, jak rozpoznać coraz częstsze uzależnienie od telefonu komórkowego, jak pomóc takiej osobie – także w społeczności parafialnej – pisze ks. Marcin Ratka-Matejko. Każde uzależnienie oddala od Boga i ludzi, a z przeprowadzonych badań wynika, że od korzystania z komórki w kościele nie może się powstrzymać prawie co dziesiąta osoba.

 

Zagrożenie islamizacją? Zadziwia mnie i cieszy jednocześnie nagła aktywność rzekomych chrześcijan, bo nie widzę jej na co dzień (…). Jeśli grupa muzułmanów miałaby pobudzić nas do refleksji i aktywności, to jestem za–  mówi ks. Katharina Falkenhagen, prekursorka  pracy z uchodźcami, prowadząca w swojej parafii we Frankfurcie nad Odrą tzw. kościelny azyl. O to, na czym on polega wypytuje w rozmowie Anna Hopfer-Wola.

 

Ponadto relacje z wydarzeń w Kościele od Wrocławia po Gdańsk oraz stali felietoniści: Henryk Dominik, Bogdan Zeler i ks. Marek Jerzy Uglorz.

 

Zachęcamy do lektury iprenumeraty na 2016 rok – tradycyjnej oraz w formacie pdf. CENA prenumeraty za pośrednictwem parafii  pozostaje BEZ ZMIAN.  Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2016 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2015.