english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Biskup Jerzy Samiec na Twitterze

Oficjalny profil Biskupa Kościoła

21.06.2016

Biskup Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, otworzył w serwisie społecznościowym Twitter (TT) swój oficjalny profil (@BpJerzySamiec), na którym publikowane są informacje o działaniach Biskupa Kościoła, ale i osobiste przemyślenia nt. aktualnych wydarzeń oraz tzw. retweetty (ponowne udostępnienia - RT) z profili innych użytkowników TT . 


Biskup Jerzy Samiec na Twitterze

Twitter to powstały w 2006 roku serwis społecznościowy w postaci mikroblogu. TT używany jest również jako dodatkowe narzędzie komunikacyjne i ewangelizacyjne przez organizacje kościelne (m.in. przez Światową Federację Luterańską @lwfweb), ekumeniczne (Światową Radę Kościołów, @oikoumene), a także poszczególne Kościoły i zwierzchników – m.in. przez abp Uppsali Antje Jackelen (@BiskopAntje), bawarskiego biskupa luterańskiego i jednocześnie prezesa Rady Ewangelickiego Kościoła Niemiec bp. Heinricha Bedforda-Strohma (@landesbischof) czy bp Elisabeth Eaton, zwierzchniczkę Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Ameryce (@ELCABishopEaton). 

Oprócz Biskupa Kościoła, na TT znajduje się m.in. oficjalny profil Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce (@luteranie) oraz Dekady Reformacji (@reformacja2017). Profile na Twitterze posiadają również: Parafia Świętej Trójcy w Warszawie (@TrojcaLuteranie), Parafia w Lublinie (@luteranielublin) oraz Parafia w Krakowie (@KrakEwangelicy).

TT ma ponad 310 milionów użytkowników na świecie i obok Facebooka, Instagramu, Pinterest czy Snapchata należy do najbardziej popularnych serwisów społecznościowych w Internecie. TT można używać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych. 

Zachęcamy do obserwowania!