english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bóg jest dobry

Znaną prawdę na nowo uświadamiają nam autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego” 19/2018

05.10.2018

Ukazał się kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego.


Bóg jest dobry

Mamy obecnie czas dziękowania Bogu za wszelkie dobrodziejstwa. Plony pól, ogrodów i lasów oraz wszelkie dary i pomoc, jakie otrzymujemy tu, na ziemi – To wszystko z nieba –  pisze diakon Małgorzata Gaś. Bądźmy wdzięczni za Bożą opiekę, zachęca ks. Robert Augustyn: na każde warunki i czynniki mamy idealny, potężny instrument – modlitwę.  Tym, co posiadamy, nawet, gdy nie jest tego wiele, powinniśmy dzielić się z bliźnimi, przypomina ks. Leszek Czyż, który pisze także: jeśli dajemy ochotnie i hojnie, to poznajemy cud Bożego zaopatrzenia.

W nowej, autorskiej rubryce zatytułowanej Przy róży Lutra bp Marian Niemiec zastanawia się, czy z naszą wiarą jest podobnie, jak z hodowlą roślin: Żyję na niby, rosnę na niby. Czegoś brakuje. Specjalnego nawożenia, podlewania.

W rubryce  Ewangelicy – Niepodległej kontynuujemy tematy związane z udziałem naszych współwyznawców w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości, a szczególnie wyznaczania jej nowych granic – o tym pisze prof. Janusz Małłek, historyk specjalizujący się w dziejach ewangelicyzmu.

W cyklu W drodze do ewangelickiego Kościoła nowi członkowie parafii piszą o swoich przeżyciach związanych z konwersją, a duchowni o tym, jakie to stawia przed nimi wyzwania. Musimy najpierw wzajemnie się poznać, przeżyć wspólnie przynajmniej cały rok kościelny. Dajmy sobie czas– zachęca ks. Marcin Rayss z Sopotu.

O tym, jak ważną wartością jest rodzina, w rubryce Zbliżenia piszą Krystyna Król i Jan Król prezentując ród Mrowców ze Śląska Cieszyńskiego.

W rubryce Skarbiec ZwiastunaEwangelickiego przypominamy tekst ks. Tomasza Bujoka o chrześcijańskim rozumieniu polityki, który może być interesujący w gorącym okresie czekających nas  kolejnych kampanii wyborczych. W tym samym kontekścieHenryk Dominik pyta:Komu zaufać? –wskazując na biblijną prawdę, która wyswobadza z pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Zapraszamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2019.

Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca.

Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej: https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata