english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bp Tamas Fabiny gościł w Polsce

Wizyta gościa z Węgier

17.02.2015

W dniach od 14 do 16 lutego 2015 roku przebywał w Warszawie z oficjalną wizytą ks. bp Tamás Fabiny, wiceprezydent Światowej Federacji Luterańskiej oraz biskup diecezji północnej Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Węgier.


Bp Tamas Fabiny gościł w Polsce

Węgierski biskup wielokrotnie gościł już w Polsce. Reprezentował Światową Federację Luterańską podczas introdukcji ks. Jerzego Samca w urząd Biskupa Kościoła oraz wygłosił inauguracyjne kazanie podczas wiosennej sesji Synodu Kościoła w Warszawie w 2011 roku.

 

W niedzielę Estomihi, bp Fabiny wygłosił kazanie w kościele ewangelickim Świętej Trójcy w Warszawie i wziął udział w rozmowach z bp Jerzym Samcem dotyczących współpracy Kościołów luterańskich w regionie. Węgierski gość uczestniczył również w szeregu spotkań roboczych poświęconych przygotowaniom do jubileuszu 500-lecia Reformacji.

 

Ponadto biskup spotkał się z przedstawicielami władz państwowych oraz ambasadorem Republiki Węgier w Polsce.

 

W ciągu minionych lat kontakty polsko-węgierskie na płaszczyźnie międzykościelnej znacznie się wzmocniły. Pod koniec stycznia br. przebywała w Warszawie delegacja węgierskiego rządu, która spotkała się również z bp. Jerzym Samcem.

 

bik.luteranie.pl

zdjęcie: luter2017.pl

 

więcej o wizycie: 

http://www.trojca.waw.pl/44-serwis-informacyjny/w-parafii/995-kazanie-wegierskiego-goscia.html
 
- wywiad z ks. bp. Fabinym
http://luter2017.pl/bp-tamas-fabiny-luteranska-tozsamosc-jest-ekumeniczna/