english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Co pielęgnować, a co zmieniać?

Noworoczne refleksje „Zwiastuna Ewangelickiego”

11.01.2015

Początek nowego roku to dla wielu z nas oczekiwany czas nowych wyzwań i zmian. A jak to jest w Kościele?


Co pielęgnować, a co zmieniać?

Co i w jakim celu powinniśmy zmieniać? – zastanawia się ks. Cezary Królewicz. Z pewnością warto wyruszyć w drogę razem z mędrcami ze Wschodu, do czego zachęca ks. Paweł Hause, aby w codzienności szukać objawionego Boga.

 

O zmianach zaplanowanych w ramach wizji przyszłości Kościoła, a właściwie już o ich realizacji, mówi biskup Kościoła Jerzy Samiec w rozmowie z ks. Jerzym Below. „My przekazujemy jak zawsze Ewangelię. Ludzie zawsze mają te same pytania: o swoją grzeszność, zbawienie, sens życia. Ważny jest tylko sposób, w jaki przekazujemy odpowiedź” – wyjaśnia biskup.

 

W Roku kultury ewangelickiej w nowej rubryce ks. Marcin Brzóska pisze: „Reformatorzy zakładają nową kulturę, czy raczej pomagają na nowo rozkwitnąć i owocować tej założonej przez Jezusa. Kultura ewangelicka wynika z zasad wiary, (…) z akcentu kładzionego na edukację i osobistą odpowiedzialność jednostki przed Bogiem”. O konkretnych skarbach ewangelickiej kultury zgromadzonych w Książnicy Cieszyńskiej pisze z kolei Izabela Barabosz.
Ponadto – stali felietoniści: ks. Marek Jerzy Uglorz, Bogdan Zeler i Henryk Dominik.

 

Zapraszamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej i w formacie pdf.  Cena prenumeraty rocznej i półrocznej na rok 2015 pozostaje  taka sama. Przypominamy, że „Zwiastun Ewangelicki” można nadal zaprenumerować w parafiach: od dowolnego miesiąca do końca 2015 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2015.