english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Czy prowadzi nas adwentowa nadzieja

Pytają autorzy nowego Zwiastuna Ewangelickiego

09.12.2017

A ile czasu zostało do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię? Tego nie wiemy. (…) Dlatego właśnie potrzebny jest nam czas adwentu, by przybliżyć Adwent, czyli powtórne przyjście Pana – pisze w najnowszym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 23/2017 diakon Katarzyna Rudkowska.


Czy prowadzi nas adwentowa nadzieja

Adwentowe tematy  poruszają także inni autorzy. Ks. Marcin Konieczny wzywa do upamiętania i pokuty, a Henryk Dominik zwraca uwagę na chrześcijańską nadzieję: Ona była światłem waldensów, husytów i rozbłysła zwycięstwem Reformacji. Niech i dziś prowadzi nas przez następne 500 lat.  

 

Niezłomną nadzieję i wiarę żywili ewangeliccy Tyrolczycy, którzy z powodu prześladowań  religijnych opuścili domy i szukali schronienia w Kotlinie Jeleniogórskiej. Co zostało dziś ze spuścizny tych uchodźców i jak ją zachować, zastanawia się Magdalena Legendź.

 

Ponadto o Reformacji w Czechach pisze w cyklu 500 lat Reformacji Jerzy Sojka, a Bronisław Sztuchlik odpowiada na pytanie Co to znaczy być współcześnie luteraninem? O ewangelickim etosie pracy pisze z kolei ks. Grzegorz Brudny.

 

Wśród wydarzeń liczne relacje z lokalnych obchodów jubileuszu oraz z poświęconych  Reformacji i jej dziedzictwu wystaw.

 

Zapraszamy do lektury w wydaniu papierowym lub  elektronicznym

 

Zachęcamy do prenumeraty na 2018 rok tradycyjnej lub elektronicznej (w formacie pdf) – CENY POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN! Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.