english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Czy trwamy w oczekiwaniu?

Kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego

06.12.2019

Zastanawiają się autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego 23/2019”.


Czy trwamy w oczekiwaniu?

Adwentowy alert ogłasza  rozważająca Słowo Boże diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk, bo to najlepszy czas, by wybrać prawdziwe życie, do czego zachęca bp Paweł Hause.

Czym powinniśmy się kierować przez te cztery adwentowe tygodnie? – pyta ks. Jan Badura. Każdy adwent jest inny, ale każdy błogosławiony, jeżeli jest żywym oczekiwaniem na Zbawiciela odpowiada Henryk Dominik, a wtóruje mu Bronisław Sztuchlik, przestrzegając przed marnowaniem podarowanego nam czasu na zbędne w Bożych oczach poczynania.

Jeśli swoje tęsknoty będziemy powierzać Bogu – wskazuje ks. Łukasz Gaś, nasze oczekiwanie zakończy się upragnionym happy endem – radością i pokojem tu, na ziemi oraz przyszłym życiem wiecznym.

Ponadto niezwykłą historię  przemiany hymnu na cześć militarnego zwycięstwa w pełną pokoju adwentową pieśń Córko Syjońska opisuje Łukasz Barański. Adwentowe zapachy Tomaszowi Beczale kojarzą się w Roku troski o stworzenie z przyprawami do pierniczków i roślinami, których są cząstką. W duchu odpowiedzialności za świat przyrody diakon Urszula Śliwka stawia pytanie o nasz stosunek do zwierząt i ich obecność w kościele.

Zachęcamy do lektury i prenumeraty. Warunki otrzymywania pisma w 2020 roku na stronie 3 oraz na www.zwiastun.pl.  Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf.