english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Białej Piskiej

Młodzież rozmawiała o diakonii

11.05.2016

W sobotę 30 kwietnia 2016 r. odbył się kolejny zjazd młodzieży Diecezji Mazurskiej. Tym razem gospodarzem była parafia w Piszu, filiał w Białej Piskiej. Tematyka zjazdu poświęcona była zagadnieniu diakonii.


Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Białej Piskiej

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego śpiewu i modlitwy, którą poprowadził ks. Wojciech Płoszek. Następnie uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji przygotowanej przez gospodarza, ks. Marcina Pysza. W swoim wystąpieniu poruszył on nie tylko kwestie związane z ideą i pochodzeniem samej diakonii. Uczestnicy mogli dowidzieć się wiele na temat funkcjonowania piskich ośrodków oraz wymienić poglądy w dyskusji, która dotyczyła tego jak sami, jako młodzież, mogą zaangażować się w diakonijną służbę. Zwieńczeniem rozmowy była wycieczka po ośrodku.

 

Po części oficjalnej uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w grach integracyjnych mających na celu uwrażliwienie na konieczność współpracy i troski o drugiego człowieka. Po wyczerpującym wysiłku fizycznym młodzież mogła posilić się smaczną kiełbasą z grilla.

 

Na koniec zaś naszego spotkania udaliśmy się do Pisza, gdzie toczyliśmy zacięte pojedynki, w bijącą rekordy popularności w naszej diecezji, grą w paintball.