english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Domy dla Bezdomnych

Nowość Wydawnictwa Warto

03.06.2020


To niezwykle przejmująca opowieść o sile miłości, bezgranicznej ufności, a przede wszystkim o niezliczonej ilości wysłuchanych modlitw.


Domy dla Bezdomnych


We wstępie książki czytamy: „Ewa von Tiele-Winckler, jedna z najbardziej rozpoznawalnych Górnoślązaczek na całym świecie, w 1909 roku stanęła przed poważnym wyzwaniem.

Do założonej przez nią w Miechowicach charytatywnej instytucji przychodziło coraz więcej próśb o przyjęcie kolejnych potrzebujących natychmiastowej pomocy dzieci. Ewa, analizując sytuację, wpadła na pomysł zorganizowania sieci domów dla bezdomnych dzieci – specjalnych placówek, w których dach nad głową, fachową pomoc oraz opiekę znalazłyby dzieci osierocone, porzucone i wyrwane z najtrudniejszych środowisk. Koncepcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Kilka tygodni od opublikowania w chrześcijańskiej prasie informacji o problemie i idei domów Tiele-Wincklerówna otrzymała w darze pierwszą nieruchomość, gdzie mogła zorganizować modelową placówkę”.

To początek historii, której ciąg dalszy znajduje się w tej właśnie książce, napisanej głównie w formie pamiętnika i listów. Jest ona tylko częścią całej historii miechowickiej Ostoi Pokoju, którą Matka Ewa opisała w książce „Nicht unmöglich!”, wydanej po raz pierwszy na krótko przed jej śmiercią, bo zawiera wyłącznie tłumaczenie części poświęconej Domom dla Bezdomnych.

Książkę z języka niemieckiego przełożyła Marta Brudny, a wydała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Miechowicach (www.miechowice.luteranie.pl).

Książka do nabycia w księgarni Warto w Cieszynie i na www.warto.com.pl.

---------------
* Wydawnictwo: Warto
* Rok wydania: 2020
* Oprawa: twarda w płótnie włoskim
* Ilość stron: 480
* Format: 12x19,5 cm