english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dziękujemy za zaufanie

Centrum Misji i Ewangelizacji dziękuje za 1%

26.10.2015

Jeden procent rozwija społeczeństwo obywatelskie i organizacje działające na rzecz dobra wspólnego, które w wielu dziedzinach działają szybciej i sprawniej niż jednostki państwa.


Dziękujemy za zaufanie

Gorąco dziękujemy za przekazanie 1% podatku na rzecz Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.  Otrzymaliśmy 66 504,55 zł. To pozwoli wpływać na poprawę jakości życia konkretnych osób. Jeszcze raz: dziękujemy!

Kiedy mówimy, że CME działa dla poprawy jakości życia, to znaczy, że myślimy o całym człowieku. Poprawa jakości życia związana jest zarówno z konkretną pomocą materialną, a więc sferą ciała oraz z pomocą w odnajdywaniu odpowiedzi na pytania dotyczące sensu istnienia, a więc ze sferą duchową. 

Przekazując 1% na CME pomagają Państwo odmienić życie ludzi w różnym wieku – od najmłodszych po seniorów. Pomagają Państwo także samym sobie, ponieważ wierzymy, że wśród osób przekazujących nam 1% są również ci, którzy korzystają z naszej pracy i osobiście odczuwają jej efekty.

Centrum Misji i Ewangelizacji działa społecznie i charytatywnie w bardzo różnych środowiskach. I tak na przykład nasi pedagodzy ulicy, opiekują się przede wszystkim dziećmi, ale jednocześnie starają się robić to w porozumieniu z rodzinami tych dzieci, i w ten sposób również i pomagać tym rodzinom. Dla rodzin także, a więc dla osób w różnym wieku, przeznaczony jest Fundusz „Rodzina rodzinie” powołany przez CME i wspierający rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, na przykład z powodu śmierci jednego z rodziców. Dzięki Państwa zainteresowaniu i życzliwości możemy przekazywać pomoc tym, którzy naprawdę jej potrzebują i na pewno jej nie zmarnują.

Inne wartości – duchowe, kulturalne, poznawcze – Centrum Misji i Ewangelizacji rozwija dzięki takim przedsięwzięciom, jak Tygodnie Ewangelizacyjne dla młodzieży i osób dorosłych czy szereg imprez dla młodych (m.in. Noc z Lutrem, letnie i zimowe obozy wypoczynkowe) również współfinansowane z 1%. CME rozwija także pomoc specjalistyczną, na przykład świadcząc usługi w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem czy angażując duszpasterzy i psychologów w poradnictwo psychologiczno-pastoralne. 

Rok 2015 w Kościele to Rok Kultury Ewangelickiej. Wkład wolontariuszy i pracowników Centrum Misji i Ewangelizacji w kulturę to: Zespół CME, Duet SU, e-czasopismo "Warto" i program radiowy „Po prostu”. Im więcej uda się pozyskać pomocy finansowej poprzez 1% tym stabilniejsza i owocniejsza jest praca tych jednostek. 

W podsumowaniu organizacji pożytku publicznego pod względem przekazanych pieniędzy z tytułu 1% w powiecie cieszyńskim (w 2015 r.) CME znalazło się na drugim miejscu (wśród 48 innych organizacji). To dla nas ogromne wyróżnienie – wyraz zaufania społecznego, którym zostaliśmy obdarzeni. Na pewno nie zawiedziemy!

W 2015 r. dzięki 12,5 mln osób ponad 8 tysięcy polskich organizacji pożytku publicznego uzyskało w sumie 557,6 mln złotych. Pomimo corocznego wzrostu liczby osób decydujących się na przekazanie jednego procenta, wciąż jest to liczba stosunkowo niska. Rozliczając podatek za rok 2014 uczyniło to tylko 47 % podatników. Może ich być więc o wiele więcej! Dlatego zachęcamy do dołączenia do tej grupy oraz do zachęcania swoich znajomych oraz członków rodziny, aby również przekazywali jeden procent na Centrum Misji i Ewangelizacji. Pieniądze te pomagają współtworzyć społeczeństwo obywatelskie, wspierać III sektor, czyli organizacje działające na rzecz dobra wspólnego, które w wielu dziedzinach działają szybciej i sprawniej niż jednostki państwa. W wypadku Centrum Misji i Ewangelizacji można nawet dokładnie podać, na które działania pieniądze mają być przeznaczone. (ZOBACZ LISTĘ)