english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Janosik i Dobry Pasterz

Nowe słuchowisko Wydawnictwa Warto

05.11.2013

Słuchowisko dla dzieci, na góralską nutę!


Janosik i Dobry Pasterz

Wydawnictwo WARTO wydało słuchowisko dla dzieci, na góralską nutę! W nowoczesnych aranżacjach Krzysztofa Maciejowskiego Janosik i Dobry Pasterz barwnie opowiada o perypetiach studenta, który naukę porzucił, a wziął się za "zbójowanie". Zostaje hersztem, by zabierać bogatym i oddawać biednym. Daje się oszukać, że ci pierwsi są źli, zaś ci drudzy zawsze dobrzy.
 
Nową historię Janosika wymyślił warszawski Teatr Dobrego Serca, dlatego nie może w niej zabraknąć… Dobrego Pasterza. To On zapewnia, że pasące się, w tle, Janosikowych przygód, owce mają wszystko, czego im potrzeba. Są bezpieczne, radosne i pewne opieki. Spotkania z nimi uzmysławiają młodemu rozbójnikowi, że kradnąc, dobra nie czyni, a właściwą drogą, której rozpaczliwie poszukuje, jest sam Pasterz, choć, by słuchać Jego głosu, nie musi zamienić się w naiwną owieczkę. Na początek wystarczy porzucić ciupagę i wrócić na studia. Oto więc słuchowisko z morałem, bez moralizatorstwa!
  
Bajka przeznaczona jest dla dzieci od lat 3. Patronat medialny nad wydawnictwem sprawują: Miastodzieci.pl i PO PROSTU - program radiowy Centrum Misji i Ewangelizacji.