english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jesteśmy bogaczami

Zwiastun Ewangelicki wokół tematu wdzięczności

07.10.2019

Ukazał się kolejny numer "Zwiastuna Ewangelickiego".


Jesteśmy bogaczami

Nie odkładaj wdzięczności w czasie – zachęca ks. Łukasz Gaś w „Zwiastunie Ewangelickim” 19/2019, który ukazał się na Dziękczynne Święto Żniw. Warto przypomnieć sobie, co dostaliśmy od Boga, ale też czego potrzebujemy w naszej codzienności – dodaje ks. Andrzej Wójcik w rozważaniu pt. Jesteśmy bogaczami.Tematykę radości z dokonanych zbiorów i doświadczanego przez nas błogosławieństwa dosytu poruszają też Anna Pola-Dymek i Henryk Dominik, a także, choć w nieco innym kontekście, Tomasz Beczała w rubryce Rok troski o stworzenie.

W związku ze zbliżającymi się wyborami biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego druga część prezentacji kandydatów: ks. Adama Maliny, bp. Waldemara Pytla, bp. Jerzego Samca. Oprócz rozważania Słowa Bożego każdego z nich, publikujemy też ich noty biograficzne oraz odpowiedzi na pytania ofunkcjonowanieKościoła w społeczeństwie, w świecie ekumenii oraz o kwestie związane z osobami LGBT.

Ponadto w numerze obszerne relacje z wydarzeń: Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej w Suwałkach, o czym pisze ks. Paweł Meler, Forum Kobiet Luterańskich w Warszawie oraz z uroczystości w warszawskiej parafii Świętej Trójcy, gdzie m.in. dokonano kompleksowego remontu zabytkowego kościoła. Zorganizowaną przez Kościół luterański wraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich konferencję pt. Tworzymy pokój opisuje ks. Jerzy Below.

Zachęcamy do prenumeraty –  warunki otrzymywania pisma w 2020 roku na stronie 3 oraz na www.zwiastun.pl.  Przypominamy, że w parafiach można to zrobić od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf.  Zapraszamy do lektury!