english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Luter2017.pl znów w sieci

Witryna luter2017.pl reaktywowana

23.12.2012

Przed świętami w sieci pojawiła się znów witryna internetowa poświęcona Dekadzie Reformacji, będącej przygotowaniem do obchodów 500-lecia Reformacji. Strona luter2017.pl istnieje od roku 2008.


Luter2017.pl znów w sieci

Po dwóch latach przerwy portal wznawia działalność, aby przybliżyć internautom zainteresowanym Kościołem Ewangelicko-Augsburskim teologiczne, kulturowe i duchowe aspekty ruchu reformacyjnego.
 
Na stronie ukazywać się będą wywiady z luteranami, działającymi na różnych polach życia kościelnego, naukowego czy obywatelskiego. Publikowane będą również obszerne bloki informacyjne (temat miesiąca), przedstawiające życie Kościołów luterańskich na świecie, a także
istotne zagadnienia związane z nauką i historią Kościoła (ewangelicy i ekumenizm, sakramenty, pokuta i spowiedź, Luter i żydzi, mistyka i wiele innych).
 
Ważnym elementem strony będzie baza pytań najczęściej zadawanych ewangelikom przez osoby zainteresowane Kościołem ewangelickim.

Luter2017.pl ma również swoją stronę na serwisie społecznościom Facebook. Witryna została zintegrowana ze stroną luter.pl, którą także administruje Kościół.
 
Dekada Reformacji jest międzynarodowym projektem, którego celem jest popularyzowanie historii i dziedzictwa Reformacji zapoczątkowanej przez ks. Marcina Lutra, reformatora Kościoła zachodniego.
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, włącza się w Dekadę, chcąc przybliżyć Polakom, duchowy i społeczny dorobek Reformacji.
 
Dekada Reformacji jest przygotowaniem do obchodów 500-lecia Reformacji. Za początek ruchu odnowy Kościoła uważa się dzień 31 października 1517 roku. Wtedy właśnie Marcin Luter ogłosił w
Wittenberdze 95 tez, dotyczące nadużyć w praktykach pokutnych ówczesnego Kościoła.