english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Musical o Lutrze

Wielki projekt Kościoła Westfalii

20.07.2014

Wielkie dzieło sceniczne na chór i orkiestrę przygotowuje na jubileusz 500-lecia Reformacji Ewangelicki Kościół Westfalii. Oratorium poświęcone ks. Marcinowi Lutrowi zostanie wykonane po raz pierwszy w Święto Reformacji 2015 roku w Dortmundzie. Zaplanowano udział 2000 chórzystów, orkiestry symfonicznej oraz zespołu wykonującego muzykę współczesną. Za piosenki i teksty odpowiedzialni będą cenieni muzycy Dieter Falk oraz Michael Kunze.


Musical o Lutrze

Reformacyjny musical to nie jedyne przedsięwzięcie tych muzyków. Wielkim sukcesem było oratorium 10 przykazań we współczesnej wersji. Projekt, podobnie jak i tym razem, wspierał Kościół Westfalii. Aktualnie organizatorzy przedsięwzięcia rekrutują  zespół i chóry na musical o Wittenberskim Reformatorze.

 

Warto wiedzieć, że nie będzie to pierwszy musical o Lutrze – podobne inicjatywy powstały już wcześniej w USA i w Norwegii, jednak nie były one przygotowane z takim rozmachem.

 

Pierwszy etap realizacji projektu odbywać się będzie w chórach regionalnych, jednak zanim to nastąpi pod koniec sierpnia odbędzie się spotkanie organizacyjne dla potencjalnych dyrygentów chórów i chętnych chórzystów.

 

Projekt Luter-Oratorium ma również własną stronę internetową i fanpage na serwisie społecznościowym Facebook.

 

luter2017.pl