english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Ewangelicy z Rudy Śl. świętowali 110 lat kościoła

  Ewangelicy z Rudy Śl. świętowali 110 lat kościoła

  17.09.2012 W niedzielę, 16 września społeczność rudzkich ewangelików świętowała 110 rocznicę poświęcenia swojej świątyni – kościoła Odkupiciela. Uroczystość zgromadziła licznych parafian oraz gości z bliska i z daleka. Na uroczystym nabożeństwie, świąteczny zbór przywitał proboszcz – ks. Marcin Brzóska, który podkreślił, że budowa kościoła przed 110 laty była z jednej strony wyrazem dynamicznego rozwoju terenu dzisiejszej Rudy Śląskiej, a z drugiej strony wielkiej tęsknoty ówczesnych mieszkańców miasta za społecznością w Kościele. czytaj całość »
 • Tydzień Dobrej Nowiny w Pierśćcu

  Tydzień Dobrej Nowiny w Pierśćcu

  03.09.2012 Jak można wartościowo spędzić ostatni tydzień wakacji? Oczywiście biorąc udział w Tygodniu Dobrej Nowiny w Pierśćcu, który odbył się w dniach od 27 sierpnia do 2 września. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia zaczęliśmy już dużo wcześniej. Zebraliśmy 21-osobową grupę cioć i wujków pełnych zapału do pracy i zabawy z dziećmi, podzieliliśmy się zadaniami, rozwiesiliśmy plakaty informacyjne. Udało nam się uzyskać pomoc finansową od wielu sponsorów, dzięki którym mogliśmy zakupić chustę animacyjną i potrzebny sprzęt sportowy. Gdy wszystko było już zapięte na ostatni guzik - zaczęliśmy wspólną zabawę! czytaj całość »
 • Święto Kościoła w Jeleniej Górze w Cieplicach

  Święto Kościoła w Jeleniej Górze w Cieplicach

  10.09.2012 W niedzielę, 9 września br. parafia luterańska w Jeleniej Górze Cieplicach obchodziła dwa ważne jubileusze: 270-lecie istnienia cieplickiej parafii i 235-lecia poświęcenia kościoła Zbawiciela. czytaj całość »
 • Dziekan niemieckich wojsk lądowych w Piszu

  Dziekan niemieckich wojsk lądowych w Piszu

  05.09.2012 Ks. Wilfried Lingnau wraz z żołnierzami odwiedził piską parafię ewangelicką. czytaj całość »
 • Młodzież z Drogomyśla w Lubaniu

  Młodzież z Drogomyśla w Lubaniu

  18.08.2012 6 sierpnia 2012 r. z przystanku kolejowego w Zaborzu wyruszyliśmy na tegoroczny obóz. Cel – Lubań, miasteczko położone w zachodniej części województwa dolnośląskiego. Po kilku przesiadkach, m. in. we Wrocławiu, gdzie zjedliśmy obiad, ok. godziny 16 dotarliśmy do dworca docelowego. Czekali tam na nas proboszcz parafii – ks. Cezary Królewicz i pani Justyna, która służyła nam pomocą w czasie całego naszego pobytu. Po krótkim spacerze dotarliśmy do akademika, który na czas obozu stał się naszym domem. czytaj całość »
 • Muzyczna ewangelizacja w Gliwicach

  Muzyczna ewangelizacja w Gliwicach

  10.09.2012 W dniach 7-9 września w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Gliwicach odbyły się Muzyczne Dni Ewangelizacji. czytaj całość »
 • English Bible Camp Dzięgielów 2012

  English Bible Camp Dzięgielów 2012

  04.08.2012 Leży w samym środku USA. Jego symbolem jest kwiat słonecznika. Słynie z rolnictwa. Jeśli pamiętacie historię Dorotki Gale , która dotarła do krainy Oz  –to właśnie tam mieszkała na farmie z wujkiem i ciocią. O czym mowa? O stanie Kansas. czytaj całość »
 • Pomoc dla ubogich dzieci z Bieszczad

  Pomoc dla ubogich dzieci z Bieszczad

  12.08.2012 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie zorganizowała po raz dziesiąty obóz dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych z Bieszczad. czytaj całość »