english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Pasymski kościół wyróżniony przez Ministra Kultury

  Pasymski kościół wyróżniony przez Ministra Kultury

  19.04.2018
  18 kwietnia br. w Zamościu odbyła się gala Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu „Zabytek Zadbamy" - dla najlepiej utrzymanych i zagospodarowanych zabytków w kraju. 
  czytaj całość »
 • Uroczystość na cmentarzu w Tczewie

  Uroczystość na cmentarzu w Tczewie

  18.04.2018 W poniedziałek, 9 kwietnia, odbyła się uroczystość związana z poekshumacyjnym pochówkiem 83 mieszkańców Tczewa na cmentarzu ewangelickim w tym mieście. czytaj całość »
 • Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań

  Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań

  18.04.2018 14 kwietnia 2018 r. odbyła się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań Diecezji Cieszyńskiej, która zgromadziła 35 osób z następujących Parafii (w kolejności alfabetycznej): z Bielska, Białej, Cieszyna, Cisownicy, Goleszowa, Istebnej, Jaworza, Wisły- Centrum, Wisły- Głębiec. czytaj całość »
 • Ekumeniczne Dni Biblii w Katowicach

  Ekumeniczne Dni Biblii w Katowicach

  17.04.2018 Nabożeństwem w kościele ewangelicko-augsburskim Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach zainaugurowano Ekumeniczne Dni Biblii w Katowicach. czytaj całość »
 • Witraże w kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu

  Witraże w kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu

  16.04.2018

  W kościele ewangelickim św. Krzysztofa we Wrocławiu, który gromadzi parafian mniejszości niemieckiej, trwają prace remontowe. Jednym z ostatnich etapów będzie wstawienie witraży, które będą przedstawiać czterech męczenników XX wieku: ks. Dietricha Bonhoeffera, bp. Juliusza Burschego, o. Maksymiliana Kolbe i Edytę Stein – s. Teresę Benedyktę od Krzyża. czytaj całość »

 • Otwarto filię Ostoi Pokoju

  Otwarto filię Ostoi Pokoju

  13.04.2018

  Od miesiąca działa w Laryszowie filia Ewangelickiego Domu Opieki “Ostoja Pokoju” w Bytomiu-Miechowicach. czytaj całość »

 • Debata w Inowrocławiu
 • Mieć pragnienia i marzenia

  Mieć pragnienia i marzenia

  28.03.2018 Sobota przed Niedzielą Palmową. Słońce, choć temperatura poniżej zera kiedy wyruszaliśmy z paniami z Tychów. Trochę się obawiałam czy panie przyjadą do Dzięgielowa na Wiosenną konferencję dla kobiet 2018, czy wybiorą raczej przedświąteczne sprzątanie. Mimo moich obaw, w dzięgielowskim kościele było tylko trochę wolnych miejsc, gospodarze powiedzieli, że w pierwszej części spotkania uczestniczyło ok.  170 osób. czytaj całość »