english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Biblijne obrazy Kościoła

  Biblijne obrazy Kościoła

  24.03.2016 Na początku Wielkiego Tygodnia ukazał się nowy numer ewangelickiego kwartalnika „Luteranin”, który tym razem poświęcony jest Kościołowi.  czytaj całość »
 • Świecznik Pasyjny w kościołach

  Świecznik Pasyjny w kościołach

  23.03.2016 W wielu kościołach na Śląsku Cieszyńskim pojawiły się w tym roku świeczniki w kształcie krzyża. Pomysłodawcą jest wiślański lekarz. czytaj całość »
 • Pastor i męczennik

  Pastor i męczennik

  11.03.2016

  „Pamiętajcie na wodzów waszych, którzy wam głosili Słowo Boże, a rozpatrując koniec ich życia, naśladujcie wiarę ich” (Hbr 13, 7) – to znane słowa, aktualne w każdym czasie i miejscu. czytaj całość »

 • Warsztaty muzyczne

  Warsztaty muzyczne

  09.03.2016 Warsztaty zakończy uroczysty koncert finałowy - 17 kwietnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. czytaj całość »
 • Mam siłę, by pocieszać

  Mam siłę, by pocieszać

  07.03.2016 Zapraszamy 9 kwietnia, o godz. 10.00 do Wisły Jawornika, do Domu Gościnnego parafii ewangelickiej. W programie m.in. wykłady Ewy Pieszki - "Bóg, który pociesza", "Kobieta, która pociesza"; historie z życia kobiet ; monodram w wykonaniu Sabiny Szłapy, występ Zespołu CME, a także czas na rozmowy, kawę i ciasto oraz bogata oferta księgarni „Warto”.  czytaj całość »
 • Bezsenna noc 2016

  Bezsenna noc 2016

  07.03.2016 "Bezsenna noc" to otwarte spotkanie dla młodych organizowane cyklicznie od 1998 roku, w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. Prowokuje do refleksji nad istotą Świąt Wielkiej Nocy. To kolaż śpiewu, koncertu, filmu, rozmowy i osobistej reakcji na usłyszane treści. W 4-godzinnym programie uczestniczy corocznie około 600–800 młodych osób z południowej Polski.  czytaj całość »
 • Przedwielkanocne pisanki

  Przedwielkanocne pisanki

  03.03.2016

  Mimo tego, że w Szczyrku nadal mamy śniegi i trwa sezon narciarski oraz zima, to po duszach i twórczości artystów z Beskidów widać już wiosnę i Wielkanoc! czytaj całość »

 • Wystawa o Lutrze w Sopocie

  Wystawa o Lutrze w Sopocie

  03.03.2016

  W niedzielę 14 lutego, po nabożeństwie, w parafialnej bibliotece "Etos", która mieści się na emporze ewangelickiego kościoła Zbawiciela w Sopocie, miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej Reformatorowi Kościoła, ks. Marcinowi Lutrowi. czytaj całość »