english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Przestępstwo nie zawsze jest oczywiste

  Przestępstwo nie zawsze jest oczywiste

  02.03.2016 Od kilku lat w Polsce organizowany jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W województwie śląskim do dyspozycji osób, które szukają pomocy są konsultanci, prawnicy i psychologowie Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPOPP) w Gliwicach - jednostki Centrum Misji i Ewangeliizacji.  czytaj całość »
 • Pasyjne Dni Skupienia

  Pasyjne Dni Skupienia

  02.03.2016

  W sobotę, 27 lutego br. w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu odbyło się spotkanie przygotowane przez Diecezjalną Komisję Ewangelizacyjno-Misyjną Diecezji Cieszyńskiej w ramach Pasyjnych Dni Skupienia. czytaj całość »

 • Konferencja 500 lat Reformacji

  Konferencja 500 lat Reformacji

  26.02.2016

  2 marca 2016, w Warszawie, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się konferencja naukowa "500 let Reformacji - Pierwsze Stulecie Reformacji". czytaj całość »

 • Kościół Św. Trójcy Miejscem Chopina

  Kościół Św. Trójcy Miejscem Chopina

  22.02.2016
  Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy w Warszawie znalazł się na liście oficjalnych miejsc Chopinowskich Warszawy stworzonej w ramach internetowego projektu kulturalnego „Warszawa Chopina” przygotowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz Uniwersytetem Warszawskim.
  czytaj całość »
 • Wybrano proboszcza w Bielsku

  Wybrano proboszcza w Bielsku

  21.02.2016

  Zgromadzenie Parafialne wybrało ks. Krzysztofa Cienciałę na nowego proboszcza parafii ewangelickiej w Bielsku. Dotychczas służył on w parafii w Bielsku jako proboszcz pomocniczy. czytaj całość »

 • Postać Jędrzeja Hławiczki

  Postać Jędrzeja Hławiczki

  08.02.2016

  W środę, 3 lutego,w kaplicy Domu Sióstr Diakonatu Eben-Ezer miało miejsce ciekawe spotkanie zorganizowane przez ks. proboszcza Marka Londzina. W czasie tego spotkania wystąpił z prelekcją prof. Andrzej Hławiczka prezentując sylwetkę swego dziadka, Jędrzeja Hławiczki. czytaj całość »

 • Piłki na nabożeństwo

  Piłki na nabożeństwo

  04.02.2016 Znany z niekonwencjonalnych akcji ks. Jan Byrt ze Szczyrku przygotowuje kolejny projekt. czytaj całość »
 • Szkoła inna niż wszystkie

  Szkoła inna niż wszystkie

  03.02.2016
  Nowe szkolenie "Szkoła inna niż wszystkie" dla obecnych i przyszłych wolontariuszy "Szkoły mobilnej"! Grupa Pedagogów Ulicy UNO poszukuje chętnych do zaangażowania się w rozwój tego wyjątkowego projektu. Termin zgłoszeń - do 11 marca. 
   
  Termin przesyłania zgłoszeń upływa 11 marca.Nowe szkolenie "Szkoła inna niż wszystkie" dla obecnych i przyszłych wolontariuszy "Szkoły mobilnej"! 
   
  Grupa Pedagogów Ulicy UNO poszukuje chętnych do zaangażowania się w rozwój tego wyjątkowego projektu.
   
  Termin przesyłania zgłoszeń upływa 11 marca.
  czytaj całość »