english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Piłki rozdane

  Piłki rozdane

  23.09.2014 W ostatni dzień Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej (21.09) w Szczyrku odbyło się ostatnie nabożeństwo połączone z rozdawaniem okolicznościowych piłek. czytaj całość »
 • Pokój z widokiem

  Pokój z widokiem

  23.09.2014

  Ewangelicki Kościół Księżnej Zofii w Pokoju od lat uznawany jest za najcenniejszy zabytek gminy Pokój i wraz z całą ewangelicką historią powstania miejscowości, stanowi chlubę nie tylko dla luteran, ale wszystkich mieszkańców i władz gminy Pokój. czytaj całość »

 • Dobrodziejka hrabina

  Dobrodziejka hrabina

  23.09.2014 W niedzielę, 14 IX 2014 r. odsłonięto w Cieszynie na Placu Kościelnym tablicę poświęconą Marii Geysztowt Bernatowicz. czytaj całość »
 • Bieszczady - Dzięgielów

  Bieszczady - Dzięgielów

  23.09.2014 Już po raz piętnasty parafia w Dzięgielowie zorganizowała obóz biblijno - wypoczynkowy dla dzieci z ubogich i wielodzietnych rodzin z Bieszczadów. czytaj całość »
 • Trzy rocznice parafii w Pile

  Trzy rocznice parafii w Pile

  20.09.2014 Dnia 14 września w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile odbyło się uroczyste nabożeństwo. Okazje do świętowania były aż trzy! czytaj całość »
 • Postylla biskupa Szurmana

  Postylla biskupa Szurmana

  19.09.2014 Wrześniowe spotkanie PTE Oddział Śląsk w Katowicach odbyło się gościnnie w Bibliotece Śląskiej. Tematem były dwie pozycje książkowe związane z Kościołem ewangelickim: wydana nakładem Biblioteki Śląskiej pod red. Anety Sokół „Parafia ewangelicka w Katowicach. Pamięci ks. Tadeusza Szurmana (1954-2014)” oraz postylla biskupa „W słowie prawda. Kazania na wszystkie niedziele i święta”, wydana nakładem wydawnictwa „Głos Życia”. czytaj całość »
 • Pierwszy dzwonek w SP im. S. Lindego

  Pierwszy dzwonek w SP im. S. Lindego

  12.09.2014

  1 września br. o godz. 10:47 rozbrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego powstałej dzięki staraniom Fundacji Ewangelickie Towarzystwo Oświatowej założonej z inicjatywy członków Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie. czytaj całość »

 • Nauka wspierania innych

  Nauka wspierania innych

  10.09.2014 Naszym celem było dotarcie do 1000 osób w pięciu największych miastach Badenii-Wirtembergii. Różnymi sposobami staraliśmy się zainspirować napotkanych ludzi do zastanowienia się nad pytaniem: dlaczego warto pomagać?   czytaj całość »