english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Bądźmy stabilni!

  Bądźmy stabilni!

  08.01.2014 Motywem przewodnim tegorocznego, czternastego już, Rodzinnego Spotkania Świątecznego w cieszyńskim teatrze (26 grudnia) były krzesła. Różne rodzaje siedzisk stały na pierwszym planie sceny, ale o krześle, jako symbolu, mówiła także zwiastująca Dobrą Nowinę, Mariola Fenger z Duszpasterstwa Dorosłych Centrum Misji i Ewangelizacji. czytaj całość »
 • 75. urodziny kościoła w Warszawie-Włochach

  75. urodziny kościoła w Warszawie-Włochach

  07.01.2014 6 stycznia 1939 r., został poświęcony kościół ewangelicko-augsburski we Włochach - ówczesnej niewielkiej miejscowości na obrzeżach Warszawy, aktualnie stanowiącej jedną z dzielnic stolicy. czytaj całość »
 • Ambasador USA w jaworskim Kościele Pokoju

  Ambasador USA w jaworskim Kościele Pokoju

  05.01.2014 29 grudnia 2013 r. w ewangelickim Kościele Pokoju w Jaworze gościł wraz z rodziną Stephen Mull, ambasador USA. czytaj całość »
 • Czapki i nabożeństwo przed olimipadą w Soczi

  Czapki i nabożeństwo przed olimipadą w Soczi

  03.01.2014  
  Dnia 7 lutego rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Z tej okazji parafia w Szczyrku zaprasza do swego kościoła na niedzielę, 9 lutego na nabożeństwo ekumeniczne. - Chcemy się wspólnie modlić o pokój i miłość Bożą na świecie oraz o uczciwą, szlachetną rywalizację sportowców na olimpiadzie w Soczi - zaprasza ks. Jan Byrt.
  czytaj całość »
 • Ambasador USA w Kościele Pokoju

  Ambasador USA w Kościele Pokoju

  01.01.2014 Poświąteczna niedziela, 29 grudnia 2013 roku w Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Świdnicy była wyjątkowa, bo w nabożeństwie uczestniczył wraz z rodziną Stephen Mull, ambasador USA. czytaj całość »
 • Nowe organy w kościele św. Krzysztofa w Wrocławiu

  Nowe organy w kościele św. Krzysztofa w Wrocławiu

  27.12.2013 Poniedziałkowy wieczór - 16 grudnia 2013 roku - przejdzie do historii nie tylko parafii św. Krzysztofa we Wrocławiu. W tym dniu Biskup Diecezji Wrocławskiej, ks. Ryszard Bogusz, dokonał poświęcenia nowych, neobarokowych organów-continuo firmy Walcker z Ludwigsburga (Niemcy). czytaj całość »
 • Jak stać się lepszym ojcem

  Jak stać się lepszym ojcem

  27.12.2013 Warsztaty „7 sekretów ojcostwa”, które odbyły się w dniach 20–21 grudnia w parafii w Dzięgielowie, zgromadziły kilkunastu mężczyzn, którzy przybyli z bliska i daleka, aby przez dwa dni wspólnie poszukiwać sposobów na to, jak stać się lepszym ojcem. czytaj całość »
 • Świąteczne spotkanie ubogich i bezdomnych

  Świąteczne spotkanie ubogich i bezdomnych

  27.12.2013 Dnia 23 grudnia br. w Bielsku-Białej odbyło się świąteczne spotkanie dla ubogich i bezdomnych z powiatu bielskiego. czytaj całość »