english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Półkolonie z Amerykanami

Wolontariusze pomagali w Mikołajkach.

06.08.2012

Od kilku lat parafia w Mikołajkach organizuje dla dzieci półkolonie „Dobrej Nowiny”, które prowadzone są przez zaproszonych gości. W tym roku do wspólnego uczestnictwa w półkoloniach zaproszono dzieci z Giżycka, z Rynu oraz gości ze Stanów Zjednoczonych.


Półkolonie trwały od 23 do 27 lipca i uczestniczyło w nich około 30 dzieci. Jedenastu gości z USA przygotowało program, który zawierał lekcję biblijną, naukę wersetów, śpiew, prace plastyczne, zajęcia sportowe, gry i zabawy, a wszystko w języku angielskim. Bardzo pomocni dzieciom byli tłumacze – księża, pracownicy parafii oraz rodzice zaangażowani w organizację półkolonii.

 
Zajęcia miały nie tylko wymiar ewangelizacyjny, ale również edukacyjny. Dzieci mogły osłuchać się z językiem angielskim, poznawały nowe słowa i wyrażenia. 
 
Podczas niedzielnego nabożeństwa dzieci ubrane w pomarańczowe, pamiątkowe koszulki zaśpiewały piosenki, których nauczyły się w czasie tygodnia. Otrzymały złoty medal symbolizujący zbawienie, które wywalczył dla nas Pan Jezus.
 
W czasie półkolonii wszyscy mieli zapewniony obiad oraz ciasta pieczone przez rodziców. Warto również dodać, że goście ze Stanów Zjednoczonych byli w różnym wieku: najmłodsi mieli po 20 lat, najstarsi byli już emerytami, pełnymi wigoru, dobrych pomysłów i misyjnego zapału w pracy dla Pana, co więcej poznali się dopiero w Polsce. Mimo takiej rozpiętości wieku, dzieci i goście szybko się ze sobą zżyli.
 
Dziękujemy Bogu, że pozwolił nam przeżywać tak wspaniały czas z ludźmi pełnymi wiary i pasji. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji półkolonii dla dzieci.