english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Połowa Tygodnia Ewangelizacyjnego za nami

Możesz wrócić do ciekawych treści

08.07.2020
Dużym powodzeniem cieszą się wieczorne Spotkania ewangelizacyjne i popołudniowe webinaria.

Połowa Tygodnia Ewangelizacyjnego za nami


Wszystko można raz jeszcze - lub po raz pierwszy – obejrzeć na YOUTUBE @TYDZIENEWANGELIZACYJNY.

Każdego dnia dużym powodzeniem cieszą się popołudniowe webinaria, czyli wirtualne seminaria, poświęcone różnym tematom: społecznym, biblijnym, teologicznym, apologetycznym. Te ostatnie prowadził we wtorek i środę dr Mateusz Jakubowski, wykazując, jak wiarygodne są teksty Pisma Świętego i jak unikalną osobą jest Jezus Chrystus. Wczoraj wieczorem, w trakcie spotkania ewangelizacyjnego z Mateuszem Jakubowskim rozmawiał ks. Marcin Podżorski, i była to rozmowa o sprawach bardzo istotnych, dotyczyła sensu i znaczenia naszego życia i celu życia, a więc naszego przeznaczenia.

Tematem dnia były relacje i wdzięczność. O braku obu i potrzebie ich budowania, umacniana, pasjonująco mówił mówca wieczoru, ks. Andrzej Wójcik. W obecnym czasie – podkreślał ks. Wójcik - odkrywamy jakby na nowo, jak ważne są dobre, wartościowe relacje, jak potrzebujemy siebie nawzajem i jak ważne jest, by okazywać sobie nawzajem oraz Panu Bogu wdzięczność za wszystko co otrzymujemy, i co przeżywamy.

Dzisiaj o 19.00 ks. Marcin Podżorski poruszy temat granic, odwoła się do zapisanej w Starym Testamencie modlitwy Jaabesa. W opisie zapowiadającym wieczorne spotkanie mówca stawia pytania: Czy w poszukiwaniu spełnienia i pełnej radości w życiu powinniśmy, jak Jaabes modlić się o poszerzenie granic? I co to oznacza w praktyce?
W trakcie spotkania usłyszymy też opowieść Irakijki, która musiała wraz z rodziną uchodzić ze swojego kraju, ze względu na prześladowania, spowodowane wyznawaną przez nią i jej bliskich wiarą w Chrystusa.

Wcześniej, w czwartkowe popołudnie, odwiedzimy wirtualnie Burkina Faso, wraz z koordynatorką projektu „Pomoc dla Afryki”, a w czasie drugiego webinarium, prowadzonego przez superwizor Urszulę Brodę, zastanowimy się, czym powinno cechować się autentyczne, pełnowartościowe spotkanie z… drugą osobą.

Czwartkowy poranek rozpocznie się od wykładu dr. hab. Piotra Lorka, prof. EWST we Wrocławiu, i będzie to pierwsza część tryptyku poświęconego tematowi: „Co o wolności mówi Nowy Testament?” Temat dnia: Napełnienie Duchem Świętym daje wolność duchowi ludzkiemu”.

Dzieci, w grupach wiekowych 3-6 i 7-11 lat będą mogły wziąć udział w interaktywnych programach z cyklu „Wszystkie stworzenia Boże, duże i małe” oraz „Wstań, idź i wołaj!”.