english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Słowo na Tydzień Ekumeniczny

  Słowo na Tydzień Ekumeniczny

  22.01.2014 Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie,
   
  Po raz kolejny przeżywany Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to nie tylko doskonała sposobność do refleksji i modlitwy, ale i okazja do zaprezentowania ewangelickiego wkładu w powszechne dzieło jedności. czytaj całość »
 • Zmarł ks. Robert Penczek

  20.01.2014 W dniu 17 stycznia 2014 roku zmarł w wieku 46 lat ks. Robert Penczek, duchowny Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce w latach 1993-2013. czytaj całość »
 • Spotkanie noworoczne PRE

  Spotkanie noworoczne PRE

  17.01.2014 W spotkaniu noworocznym Polskiej Rady Ekumenicznej, oprócz przedstawicieli Kościołów zrzeszonych w Radzie, uczestniczyli hierarchowie Kościoła rzymskokatolickiego oraz reprezentanci Kancelarii Prezydenta i Premiera. Po raz pierwszy na spotkaniu obecny był minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. czytaj całość »
 • Nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego

  Nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego

  10.01.2014 Wraz z końcem ubiegłego roku ukazał się nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego za rok 2013. To już siódmy tom wydawanego przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gdańsku, począwszy od 2007 roku, czasopisma naukowego. czytaj całość »
 • Dwanaście błogosławionych dni

  Dwanaście błogosławionych dni

  14.01.2014 Dzień 22 grudnia 2013 r. był dniem przyjazdu, a zarazem pierwszym dniem pobytu w Domu Gościnnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Jaworniku. Żegnając się 2 stycznia 2013 r. zadeklarowaliśmy, że jak Pan Bóg pozwoli, to za 355 dni, jeżeli zostaniemy zaproszeni – to tutaj przyjedziemy. Zostaliśmy zaproszeni, z zaproszenia skorzystaliśmy i przyjechaliśmy. Ogółem było 46 uczestników z 3 diecezji naszego Kościoła. 11 uczestników przyjechało po raz pierwszy. Najliczniejsza grupa przyjechała z Diecezji Katowickiej. Naszym opiekunem był student V roku ChAT – Bogusław Sebesta. czytaj całość »
 • Kościół potrzebuje Katechizmu

  Kościół potrzebuje Katechizmu

  09.01.2014 Czy katechizm ma jeszcze sens w świecie nowinek technicznych? Jaki powinien być język katechizmu i czy warto się uczyć katechizmu i jak? O pożytku i wyzwaniach związanych z katechizmem rozmawiamy na początku Roku Katechizmu z ks. Michałem Makulą, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Łodzi. czytaj całość »
 • Mały wielki procent

  Mały wielki procent

  09.01.2014 Jeden procent może zmienić wiele: jakiś maluch wyjedzie na wakacje, rodzina łatwiej zwiąże koniec z końcem, dzieci spędzające czas na ulicy znajdą opiekę, młodzi ludzie - inspirujące przykłady, samotni - ciepły posiłek i obecność drugiego człowieka. czytaj całość »
 • Mały i Duży Katechizm M. Lutra

  Mały i Duży Katechizm M. Lutra

  07.01.2014 W 2014 roku Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce obchodzi ROK KATECHIZMU, przypominając kluczową rolę, jaką katechizm odgrywał w kształtowaniu luterańskiej tożsamości oraz stawiając pytania o jego aktualność. Czas Reformacji nie bez powodu nazywany był epoką katechizmów – to właśnie w XVI wieku powstawało najwięcej katechizmów. czytaj całość »