english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Leśne kościoły 2013

  Leśne kościoły 2013

  10.05.2013 Zapraszamy na tegoroczne nabożeństwa w tzw. leśnych kościołach. Odbędą się one w następujących terminach: czytaj całość »
 • Ośrodek w Sorkwitach. Reaktywacja

  Ośrodek w Sorkwitach. Reaktywacja

  15.06.2013 Po dziewięciu miesiącach prac zakończono gruntowną przebudowę kultowego budynku ewangelickiego ośrodka młodzieżowego w Sorkwitach. W radosnej uroczystości otwarcia brał udział m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Konkurs z mapą rozstrzygnięty

  Konkurs z mapą rozstrzygnięty

  13.06.2013 Początkiem czerwca zakończył się KONKURS Z MAPĄ, ogłoszony przez portal luteranie.pl i wydawnictwo Pracownia na Pastwiskach. czytaj całość »
 • O Bonhoefferze w Szczecinie

  O Bonhoefferze w Szczecinie

  13.06.2013 W dniach 31.05 - 02.06. 2013 r. odbyły się w Szczecinie Międzynarodowe Dni Bonhoefferowskie. Rozpoczęły się modlitwą wieczorną w kościele Świętej Trójcy, którą poprowadził ks. Ferdinand Ahuis z Hamburga. Po modlitwie miała miejsce wspólna kolacja. czytaj całość »
 • Śpiewająco w Ozorkowie

  Śpiewająco w Ozorkowie

  09.06.2013 W sobotę, 18 maja 2013 roku w kościele Dwunastu Apostołów Jezusa Chrystusa w Ozorkowie odbył się Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej . Jest to coroczne spotkanie, które przyciąga nie tylko chóry, ale również osoby zainteresowane muzyką kościelną oraz chcące wspólnym śpiewem chwalić Boga. czytaj całość »
 • Święto muzyki i pieśni na Mazurach

  Święto muzyki i pieśni na Mazurach

  09.06.2013 Czwartek, w którym bracia katolicy obchodzą święto Bożego Ciała jest w Diecezji Mazurskiej tradycyjnym terminem święta pieśni i muzyki kościelnej, które organizowane jest w formie zjazdu chórów i zespołów muzycznych działających w poszczególnych parafiach. czytaj całość »
 • Luter w cytatach

  Luter w cytatach

  01.06.2013 Na serwisie społecznościowym Facebook pojawiła się nowa strona "Luter w cytatach", która jest kolejną inicjatywą portalu Luter2017.pl. Na stronie publikowane będą cytaty ks. Marcina Lutra, dotyczące duchowości i Kościoła. Zapraszamy do polubienia i lektury inspirujących myśli Wittenberskiego Reformatora. czytaj całość »
 • Luteranie o in vitro

  Luteranie o in vitro

  04.06.2013
  Jednym z najczęściej dyskutowanych etycznych problemów współczesności są warunki dopuszczalności stosowania metody in vitro. Obecna publiczna debata w Polsce, zaowocowała przyjęciem stanowisk wielu organizacji, partii politycznych i Kościołów. 
  czytaj całość »