english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pożegnanie śp. ks. Roberta Penczka

Uroczystości żałobne w Zduńskiej Woli

27.01.2014

„Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; (…) Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym”

Rz 14,7.14


Pożegnanie śp. ks. Roberta Penczka

24 stycznia 2014 r. na cmentarzu w Zduńskiej Woli spoczął ks. Robert Wiesław Penczek, urodzony 4 marca 1968 r. w Zduńskiej Woli. Ochrzczony i konfirmowany został w miejscowym kościele. Studiował na wydziale teologii ewangelickiej w ChAT w Warszawie, gdzie po pięcioletnich studiach obronił pracę magisterską.  Ordynowany na duchownego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego został 24 lipca 1993 r. w Zabrzu. Po zdaniu egzaminów kościelnych pracował jako duszpasterz w parafiach: Tczew, Elbląg, Suwałki, Skoczów i Węgrów.

 

Zmarł nagle i przedwcześnie 17 stycznia 2014 r. w Zduńskiej Woli.

 

Jego pogrzeb odbył się w Zduńskiej Woli. Uczestniczyło w nim 15 księży, w tym dwóch biskupów: ks. bp Jan Cieślar i ks. bp Marcin Hintz, którzy razem z księżmi - kolegami ze studiów wynieśli trumnę zmarłego z kościoła po nabożeństwie żałobnym.

 

Słowo Boże wygłosił na nabożeństwie ks. bp. Jan Cieślar, zaś koledzy księża wspominali zmarłego ciepło i żalem. Proboszcz parafii ks. Cezary Jordan odczytał list kondolencyjny Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca.

 

Na cmentarzu słowo pożegnania wygłosił i pobłogosławił trumnę ze zwokami zmarłego ks. bp Marcin Hintz. Szczere zaś podziękowania do wszystkich uczestników uroczystości pogrzebowej, szczególnie do księży biskupów i księży będących w urzędzie, rodziny, bliskich i delegacji z parafii, w których zmarły pełnił posługę duszpasterską skierował proboszcz parafii.

 

CAJ

***

 

Podziękowania

 

Najprzewielebniejszym księżom biskupom: Janowi Cieślarowi i Marcinowi Hintzowi, wszystkim czcigodnym księżom w urzędzie, delegacjom z parafii, parafianom ze Zduńskiej Woli i przyjaciołom ekumenicznym serdeczne podziękowania za udział w nabożeństwie śp. ks. Roberta Penczka

składa:

Matka, Rada Parafialna,

 ks. Cezary Jordan