english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Praca i przyszłość

Na łamach nowego Zwiastuna Ewangelickiego

08.09.2019

Z pierwszym wrześniowym numerem „Zwiastuna  Ewangelickiego” 17/2019 autorzy powracają do  szkolnych i zawodowych tematów.


Praca i przyszłość

Agnieszka Gulanowska szeroko prezentuje bogatą działalność Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu w 20. rocznicę istnienia tej diecezjalnej instytucji.
O ochocie do pracy pisze Marta Haratyk, wskazując też na wartość dobrego wypoczynku. Służy temu też fizyczna aktywność, o której ks. Krzysztof Śledziński rozmawia z Jakubem Stannym,  miłośnikiem biegów na orientację. Wartościowemu zakończeniu wakacji, czyli tygodniom ewangelizacyjnym w Mrągowie i Karpaczu poświęcone są z kolei obszerne relacje Marka Cieślara i ks. Sławomira Sikory


Spora część autorów w różny sposób odnosi się do najbliższej przyszłości – zarówno Kościoła, jak i państwa. Pośrednio nawiązuje do tego ks. Marcin Orawski w swoim rozważaniu Słowa Bożego, zwracając uwagę na częstą niespójność między zasadami, wartościami, a emocjami, którymi się często kierujemy. Dlatego autorzy, m.in. ks. Ryszard Pieron i ks. Jan Badura zachęcają do przemyślenia i przemodlenia swoich decyzji przed udziałem w nadchodzących wyborach kościelnych i parlamentarnych.

Zachęcamy do prenumeraty, w parafiach  można to zrobić od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf. 
Warunki prenumeraty i zakupu pojedynczych numerów na stronie 3 w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl i na www.ksiegarnia.augustana.pl/14-zwiastun-ewangelicki  


Zapraszamy do lektury!