english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Program TED 2015 gotowy

Przyjmujemy zgłoszenia!

21.04.2015

Centrum Misji i Ewangelizacji przyjmuje już zgłoszenia na Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie (TED). W tym roku Tydzień odbędzie się od 4 do 12 lipca.


Program TED 2015 gotowy

Popołudniowe spotkania ewangelizacyjne (o godz. 17.00) poprowadzi Pastor Wade Burleson z Oklahomy, autor bestselleru "Szczęście nie dzieje się ot tak: Uczenie się bycia zadowolonym niezależnie od okoliczności".  Wade Burleson jest także znany ze swoich audycji radiowych słuchanych w ponad 20 stanach Ameryki. Wśród tematów jego spotkań podczas ewangelizacji w Dzięgielowie znalazły się m.in. takie jak: Zostało mi przebaczone i jestem usprawiedliwionyZłapany w burzyChrystus naszym adwokatem.
 
W tym samym czasie swoje spotkania ewangelizacyjne będą miały dzieci, dla których przygotowano trzy różne programy ze względu na ich wiek i możliwości poznawcze. Jak zawsze miasteczko ewangelizacyjne będzie przyjazne dzieciom i rodzicom. Piaskownica, zabawy na świeżym powietrzu, wolontariusze opiekujący się dziećmi, książki na stoisku plenerowym księgarni „Warto”, strefa dla matek z małymi dziećmi wymagającymi przewijania i karmienia – są obecne na TED od lat. Tak będzie i w tym roku.
 
Wykłady biblijne poprowadzi ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie i przewodniczący miejscowego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Zapowiada je tak: Na szczęście nie żyjemy w odosobnieniu, niedobrze przecież, gdy człowiek jest sam. Życie w rodzinie, we wspólnocie oraz w społeczeństwie nie jest jednak łatwe. Spotkania Jezusa z różnymi osobami i Jego sposób traktowania ich – główny motyw wykładów – może stać się inspiracją do kochania bliźniego mimo wszystko oraz mimo wszystkich jego (i naszych!) wad. Wykłady ks. Sikory nawiązują do tegorocznego hasła w Kościele (w oparciu o fragment z Listu do Rzymian 15, 7): Dlatego przyjmujcie się wzajemnie, jak i Chrystus przyjął was ku chwale Boga.
 
Każdy dzień zakończy "Koncert z przesłaniem". Pierwszy wypełni muzyka i śpiew zespołu Cześć! z Wisły-Malinki. Wśród wykonawców w kolejnych dniach będą także Robert Kasprowicz, Maciej Allen Pastucha, ale też młodziutka Marta Cienciała. Wystąpi również jeden z najstarszych polskich zespołów muzyki gospel - Kraków Gospel Choir, którym dyrygują Rhonda Adams z Muncie w Indiana (w Stanach Zjednoczonych), Sylwia Szulik – absolwentka szkoły muzycznej i psychologii oraz Grzegorz Szulik, który jest… asystentem w Katedrze Matematyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Z Chorwacji do Dzięgielowa przyjadą artyści rockowego zespołu October Light. 9 lipca w koncercie uwielbiającym wystąpi Zespół CME, który w tym roku świętuje jubileusz 15-lecia.
 
Zgłoszenia do udziału w Tygodniu przyjmowane są telefoniczne: 33 852 9781, 693 815 454 lub mailowo: cme@cme.org.pl. Dla osób, które zgłoszą się do 7 czerwca opłata wynosi 399 zł (dzieci do 12 roku życia – 300 zł). Opłata obejmuje:  posiłki od kolacji w sobotę 4 lipca do obiadu włącznie w niedzielę 12 lipca, noclegi od soboty 4 lipca do niedzieli 12 lipca. Noclegi w szkole oddalonej o około 900 m na własnej karimacie/materacu. Dla osób 50+ możliwość noclegu na łóżku (pościel we własnym zakresie). Zgłoszenia dokonane po 7 czerwca obowiązuje opłata 450 zł dla osób powyżej 12 roku życia, 300 zł dla dzieci do 12 roku życia włącznie. 
 
Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie tworzą, obok pracowników Centrum Misji i Ewangelizacji, wolontariusze. Co roku jest to ok. 300 – w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i możliwościami. Zachęcamy – przyłącz się do wolontariuszy TED – zostań jednym z nich – podaruj swój czas, by stworzyć innym jak najlepsze warunki do poznawania Jezusa Chrystusa!
 
Więcej na: stronach internetowych Centrum Misji i Ewangelizacji
 
Zapraszamy!