english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przed Ewangelickimi Dniami Kościoła

Informacje techniczne związane z głównymi punktami programu

28.05.2017

Przed nami Ewangelickie Dni Kościoła. Poniżej prezentujemy kilka technicznych informacji związanych z nabożeństwem na Równicy, paradą Fiatów 500 oraz nabożeństwem w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bielsku-Białej.


Przed Ewangelickimi Dniami Kościoła

Inauguracyjne  nabożeństwo na Równicy

 

Ewangelickie Dni Kościoła rozpoczną się 15 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 nabożeństwem w ważnym historycznym miejscu dla ewangelików – przy kamiennym ołtarzu na zboczu Równicy koło Ustronia.

 

To jeden z leśnych kościołów, gdzie w czasach prześladowań w okresie kontrreformacji ewangelicy zbierali się na nabożeństwach.

 

W związku z oczekiwaną większą liczbą uczestników tegorocznego tradycyjnego nabożeństwa w leśnym kościele wjazd samochodami osobowymi i autobusami pod schronisko na Równicy będzie niemożliwy.

 

Zorganizowane zostały przejazdy specjalnymi autobusami z Ustronia (dworzec PKP) na Równicę. Zgłoszeni uczestnicy EDK mają ten przejazd zapewniony w ramach wykupionych kart uczestnictwa.

 

Osoby prywatne i grupy parafialne planujące uczestnictwo tylko w nabożeństwie na Równicy mogą także skorzystać z tej możliwości wjazdu na Równicę. Prosimy przesłać swoje zgłoszenia na adres: biuro@dnikosciola.pl. Jest to bezwzględnie konieczne, aby przygotować odpowiednią liczbę autobusów. Przejazd (tam i z powrotem) będzie kosztował 5 zł; płatne przy wsiadaniu do autobusu w Ustroniu.

 

500 lat i pięćsetka fiatów

 

W ramach Ewangelickich Dni Kościoła w sobotę 17 czerwca 2017 roku w Bielsku-Białej odbędzie się parada fiatów 500 (starych i nowych). Zapraszamy posiadaczy tych samochodów do wspólnego świętowania 500 lat Reformacji.

 

Spotykamy się o godz. 10.00 pod kościołem ewangelickim przy pl. Marcina Lutra. Do godz. 13.00 zapraszamy do udziału w programie EDK. Po godz. 13.00 odbędzie się przejazd przez miasto do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej 26, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się nabożeństwo główne EDK i uroczysty koncert.

 

Jeżeli chcesz wziąć udział w paradzie, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego: FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Nabożeństwo i koncert – przeżyjmy to wspólnie

 

Główne nabożeństwo Ewangelickich Dni Kościoła odbędzie  się w sobotę 17 czerwca 2017 roku w Bielsku-Białej w Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ul. Karbowej 26. Chcemy się tam spotkać w gronie prawie 5.000 osób.

 

To wyjątkowe przeżycie duchowe połączone ze szczególnym koncertem reformacyjnym otwarte jest dla wszystkich, nie tylko dla wcześniejszych uczestników EDK.

 

Szczególnie zapraszamy ewangelików z diecezji cieszyńskiej i katowickiej, którzy mieszkają niedaleko Bielska-Białej. Miejsc parkingowych wokół hali nie zabraknie. To wyjątkowa okazja do wspólnego śpiewu i modlitwy z taką liczbą współwyznawców.

 

Zaplanujcie to już teraz i przyjedźcie 17 czerwca na godzinę 15.00 do Bielska-Białej!

 

Nabożeństwo to będzie również transmitował II Program TVP. W ten sposób osoby mieszkające dalej od Bielska-Białej też będą mogły w nim uczestniczyć. Zachęcamy – tam, gdzie to możliwe – do zorganizowania wspólnego przeżywania tego nabożeństwa na spotkaniach parafialnych.

 

Ponadto przygotowujemy:

- wycieczki do leśnych kościołów

- zwiedzanie Cieszyna

- grę miejską w Bielsku-Białej

- specjalny program dla dzieci z niespodziankami

- wiele innych atrakcji

 

Pełna informacja o Ewangelickich Dniach Kościoła: EWANGELICKIE DNI KOŚCIOŁA