english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przy śniadaniowym stole w Świętochłowicach

Siódmy raz w Świętochłowicach

24.10.2015

Już po raz siódmy śniadaniowe stoły stanęły w sali parafialnej w Świętochłowicach, by zaprosić kobiety z Diecezji Katowickiej do wspólnego bycia ze sobą.


Przy śniadaniowym stole w Świętochłowicach

10 października ponad 150 pań z kilkunastu parafii – od Golasowic na południu, po Częstochowę na północy przyjechało, by wziąć udział w tym niezwykłym spotkaniu, jakim jest Śniadanie Dla Kobiet Diecezji Katowickiej.

 

Spotkanie rozpoczęli ks. Marcin Brzóska, proboszcz w Świętochłowicach oraz Mariola Fenger, która od początku organizuje świętochłowickie śniadania dla kobiet. Słowa pozdrowienia do uczestniczek skierował ks. bp Marian Niemiec, który podkreślił, że właśnie śniadanie dla kobiet jest drugim, co do liczebności uczestników, po diecezjalnym zjeździe chórów, spotkaniem dorosłych w diecezji katowickiej. W śniadaniu wzięła również udział małżonka biskupa – Dorota Niemiec, która poprowadziła wspólną modlitwę oraz radczyni Konsystorza – Bożena Polak.

 

Oprócz wspólnego śpiewu, w którym przy fortepianie poprowadziła uczestniczki pani Zuzanna Kubies, na co dzień organistka w Świętochłowicach i Wirku, w czasie śniadania śpiewała młoda wokalistka – Marta Cienciała.  

 

Wykładowczynią tegorocznego śniadania była Ewa Olencka – teolog i pastorowa, od niedawna pracująca w Wołczynie. W oparciu o przykład trudnych relacji w rodzinie biblijnego patriarchy Jakuba mówiła o tym, co to znaczy być bohaterką w życiu i wierze.

 

Oczywiście świętochłowickie spotkanie było również okazją do spotkania się ze znajomymi, rozmowy oraz dobrego jedzenia. Kolejne śniadanie już za rok.

 

ks. Marcin Brzóska