english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przytul się do Ojca w... Mrągowie

18. Tydzień Ewangelizacyjny na Mazurach. Zapraszamy!

23.06.2016

Jeśli w czasie wakacji będziesz na Mazurach, zajrzyj do Mrągowa na Tydzień Ewangelizacyjny! Mrągowo zachwyca położeniem (jeziora, lasy, łąki, wąwozy), a to z pewnością przybliża człowieka do Boga. Przeżycia wyniesione z Tygodnia Ewangelizacyjnego mogą pomóc doświadczyć Bożej miłości, pocieszenia i odkrywania, że relacje z innymi ludźmi mogą być budujące i twórcze.


Przytul się do Ojca w... Mrągowie

Hasło tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Mrągowie (TEM) - "Przytuleni" nawiązuje do słów z Księgi Izajasza, gdy Bóg mówi: Jak matka pociesza syna, tak ja będę was pocieszał (66, 13a). Dlatego też ewangelista Tygodnia - ks. Marek Jerzy Uglorz zaprasza na cykl zatytułowany  "Nie bój się. Przytul się do Ojca". Na kolejnych spotkaniach, zwiastujący przeprowadzi słuchaczy przez labirynt lęków, którym najczęściej ulegamy, a które gaszą w nas radość życia i szczęście. We wstępie do cyklu autor podpowiada: "Cóż począć? Zacząć odpowiednio serwisować swoją psychikę. Najlepszym lekarstwem na lęk jest poczucie bezpieczeństwa w obecności kogoś, kto kocha nas takimi, jakimi jesteśmy, ratuje z niebezpieczeństw i pozwala się rozwijać." Spotkania odbywać się będą od 21 do 27 sierpnia, zawsze w godz. 17.30-19.00. Zwiastowaniu będzie towarzyszyć muzyka i śpiew - w wykonaniu Zespołu CME oraz etiudy przygotowane przez Teatr Pantomimy "Dar" z Bydgoszczy.

TEM 2016 to także seminaria. Pierwsze z nich (21 sierpnia) poprowadzi małżeństwo - Elżbieta i Marek Cieślarowie, którzy przygotowali temat zatytułowany "Radość jako stan umysłu i jako owoc Ducha", by nawiązać m.in. do wielokrotnie wyrażanej przez autorów biblijnych sugestii, aby się radować.  "I dziś współcześni naukowcy podkreślają, że mózg człowieka działa najbardziej wydajnie wówczas, gdy jesteśmy radośni" - zauważają autorzy seminarium.  Dzień później Marek Cieślar zaprosi słuchaczy do wspólnego odnajdowania w księgach poetyckich Starego Testamentu obrazów mesjańskich, by zachwycić się Chrystusem i jeszcze bardziej Go pokochać.

Od 23 sierpnia do 25 seminaria pod wspólnym tytułem - "Ach, te baby, czyli patriarchowie w matriarchacie" poprowadzi ks. Tomasz Wigłasz, natomiast 26 i 27 sierpnia prowadząca seminaria -Astrid Gotowt skoncentruje się na zagadnieniach związanych z imionami oraz ze szczęściem.  W omawianiu obu tematów nie zabraknie odwołań do Biblii.

Spotkania ewangelizacyjne i seminaria przeznaczone są dla dorosłych, ale także dla młodzieży. Natomiast dla dzieci program TEM 2016 to "Niezwykła wyprawa!", czyli cykl zajęć, w czasie których najmłodsi mogą nauczyć się posłuszeństwa, cierpliwości i wytrwałości  w dążeniu do celu.

W tym roku Tydzień Ewangelizacyjny w Mrągowie odbędzie się już po raz 18. Do udziału zapraszają: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Mrągowie oraz Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Szczegółowy program TEM - TUTAJ

Propozycja zakwaterowania - TU