english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Sekretna Misja Kobiet

Dwa kobiece święta inspiracją do niesienia pomocy

07.03.2015

Łączy nas więcej niż myślisz – to główne hasło nowej kampanii społecznej organizowanej przez kobiety i dla kobiet. Dlatego jej start zaplanowano na 8 marca – Dzień Kobiet, a zakończenie na 26 maja – Dzień Matki.


Sekretna Misja Kobiet

Nazwa kampanii - Sekretna Misja Kobiet nawiązuje do tego, o co czasami trudno prosić. W tym wypadku chodzi o nową bieliznę. Proszą o nią mieszkanki wioski Pobe Mengao w Burkina Faso (Afryka Zachodnia), dla którego już od kilku lat Centrum Misji i Ewangelizacji prowadzi działania w ramach projektu „Pomoc dla Afryki”.

 

Kampania zachęca Polki do zakupu nowego kompletu bielizny w swoim rozmiarze, a jeśli to możliwe, by poprosiły o podobny zakup inną bliską kobietę (mamę, siostrę, koleżankę). Dary można przesyłać do Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) w Dzięgielowie koło Cieszyna lub przekazać kilku lokalnym koordynatorkom w kraju. Wszystkie szczegóły akcji znajdują się na stronie internetowej:www.sekretna.cme.org.pl.

 

Pierwszym mężczyzną, który poparł akcję jest dyrektor Muzeum w Żorach - Lucjan Buchalik, znawca i badacz kultury afrykańskiej: Cieszę się niezmiernie, że nie tylko ja chcę im (mieszkańcom Pobe Mengao – przyp. red.) pomagać, że angażują się w to kolejne osoby. Akcja Sekretna Misja Kobiet jest tym bardziej wartościowa, że jest organizowana przez kobiety dla kobiet. Wysyłanie tam bielizny to nie fanaberia „białych damulek”, ale potrzeba wyartykułowana przez kobiety z Pobe. Jest konkretne zapotrzebowanie, na które warto odpowiedzieć.

 

Akcja zdobyła już patronat honorowy posłanki Aleksandry Trybuś-Cieślar.

 

Bieżące informacje o kampanii można śledzić na www.sekretna.cme.org.pl oraz na facebooku.