english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Składajmy świadectwo wiary

Zachęcają autorzy Zwiastuna Ewangelickiego

09.03.2018

Kolejny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” przypomina, czym chce żyć Kościół w bieżącym roku. 


Składajmy świadectwo wiary

Źródło wody życia, artykuł Andrzeja Kluczyńskiego zachęca do refleksji nad biblijnym hasłem roku w kontekście starotestamentowej wizji proroka Ezechiela o Bożym zbawieniu człowieka i świata.

 

Natomiast bp Paweł Hause mobilizuje do składania świadectwa o Jezusie w ogłoszonym przez synod Roku świadectwa Kościoła. W kazaniu, które wygłosił podczas swojej konsekracji, pisze: Wlewajmy  ducha tam, gdzie rządzi tylko litera. Niech rządzi miłość, a nie potęga władzy. Ponadto w rubryce Wydarzenia obszerna relacja z uroczystości wprowadzenia tego duchownego w urzędowanie  biskupa diecezji mazurskiej.

 

Pasyjną tematykę poruszają autorzy rozważań: ks. Dariusz Lerch i Tomasz Stawiak, a także stali felietoniści – ks. Jan Badura i Henryk Dominik. W rubryce Bóg i my ks. Michał Walukiewicz pisze o potrzebie świadomości tego, jak wyjątkowe jest małżeństwo i jak ważna jest jego trwałość.

 

Z kolei w rubryce Zbliżenia Włodzimierz Tasak wskazuje, jaka nauką dla współczesnych mogą być doświadczenia chrześcijan prześladowanych w starożytności.Tekst uzupełnia Światowy Indeks Prześladowań 2018 zestawiony przez organizację Open Doors, pomagająca uciemiężonym wyznawcom Chrystusa.

 

Proponujemy także nowy cykl pt.Korytarze nadziei, w którym Anna Pola-Dymek opisuje życie z chorobą nowotworowa w tle – w miłości i zaufaniu do Boga.

 

Zachęcamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018. Cena pozostaje bez zmian. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.