english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Słowo i Myśl 2.0

Przegląd Ewangelicki w nowej odsłonie

20.11.2018

Polskie Towarzystwo Ewangelickie, oddział w Poznaniu, zainicjowało w październiku 2018 r. obecność internetową “Słowa i Myśli” w nowej formule. 


Słowo i Myśl 2.0

Jak piszą redaktorzy Słowa i Myśli: "Jej zasadniczy trzon stanowi blog, którego redakcję będziemy prowadzić regularnie, czekając na Państwa opinie, sugestie, inspiracje i relacje. Dwa razy do roku znajdziecie tu Państwo materiały do pobrania w formie pliku pdf. Nowa forma nawiązuje do tradycji dawnego czasopisma, stanowiąc po części jego kontynuację, wpisuje się w wyzwania naszej codzienności. Mamy nadzieję, iż wolny i nieodpłatny dostęp, pozwoli wszystkim stałym Czytelniczkom i Czytelnikom, zaprzyjaźnić się z tymi zmianami, a osoby zainteresowane zachęci do odkrywania ewangelicyzmu".

Redaktor naczelna SiM dr Małgorzata Grzywacz w słowie wstępnym do nowego numeru nawiązuje do wcześniejszych wydań czasopisma. Stwierdza, że nową odsłonę SiM można odczytać na różne sposoby "odnawiamy się, pokazujemy inne oblicze, staramy się wskrzesić to, co dobre w „Słowie i Myśli” z ostatnich trzech dekad i poszukać nowych sposobów na obecność polskiego ewangelicyzmu w szeroko pojętej kulturze współczesnej". 

W pierwszym numerze odnowionego SiMu można znaleźć różnorodne tematy: są artykuły historyczne i współczesne, ale również nawiązujące do literatury, poezji i zachęcające do refleksji nad Bożym Słowem. W numerze zawarto także materiały pokonferencyjne związane z działalnością Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego, oddział w Poznaniu.

Zapraszamy do lektury. Nowy numer Słowa i Myśli dostępny jest tutaj