english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Syców skorzystał z pomocy UE

Młodzież zrealizowała trzy projekty.

07.08.2012

Parafia w Sycowie wraz z młodzieżą z miejscowego gimnazjum w okresie od stycznia do czerwca 2012 r. realizowała trzy projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: "Evviva l’Arte", "By być jak Orfeusz" oraz "Spotkania z Terpsychorą i X Muzą".


Syców skorzystał z pomocy UE

W czasie tym młodzież uczestniczyła w warsztatach artystycznych, fotograficznych, muzycznych, filmowych, tanecznych, oraz w wycieczkach. W dniu 22 czerwca wszystkie grupy spotkały się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, by dokonać podsumowania.

Młodzież zaprezentowała rezultaty swojego uczestnictwa w projektach. Usłyszeć można było grę na instrumentach, śpiew, zobaczyć pokaz zdjęć, prac plastycznych, a także film pokazujący zaangażowanie i ciężką pracę podczas realizacji projektów.
 
Zachwyt wzbudzili tancerze, którzy poprzez cha-chę, walca wiedeńskiego i angielskiego oraz taniec nowoczesny pokazali wielki potencjał.
 
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Ks. Robert Sitarek, dyrektor Centrum Edukacji i Kształcenia Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu, dr Maciej Lis, kurator Diecezji Wrocławskiej oraz pełnomocnik terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich, Sławomir Kapica, burmistrz miasta i gminy Syców, Bolesław Moniuszko, przewodniczący rady miasta, dyrektorzy placówek edukacyjnych z terenu gminy, nauczyciele i młodzież wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. 
Na zakończenie spotkania ks. Robert Sitarek w imieniu ks. bp Ryszarda Bogusza pozdrowił i podziękował uczestnikom zajęć oraz przekazał w akcie darowizny sprzęt muzyczny, fotograficzny i filmowy na rzecz uczniów sycowskiego gimnazjum. 
 
Dla małej diasporalnej Parafii możliwość pozyskania środków na cele społeczne (ok. 140 000 zł) i praca na rzecz miejscowej młodzieży jest czymś niezmiernie ważnym. Burmistrz Sławomir Kapica wyraził wdzięczność, ale i motywował do podejmowania kolejnych wyzwań na rzecz bycia dobrą częścią miejscowej społeczności.