english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W Malince powstanie Centrum Parafialne

W Wiśle - Malince rozpoczęto budowę Centrum Parafialnego dla 600 osób

05.06.2016

W czasie obchodów rocznicy 60 lat kościoła parafialnego - dawnego Domu Modlitwy w Wiśle Malince, biskup Jerzy Samiec Słowem Bożym i modlitwą poświęcił plac pod budowę nowego Centrum Parafialnego.


W Malince powstanie Centrum Parafialne

Rocznicowe uroczystości obejmowały wystawę o Biblii zorganizowaną w pomieszczeniach Ochotniczej Straży Pożarnej w Malince, koncert zespołu "Cześć" w amfiteatrze w Wiśle Centrum oraz uroczyste nabożeństwo i piknik parafialny.

Szczególnym momentem uroczystości było poświęcenie Słowem Bożym i modlitwą przez zwierzchnika Kościoła bp. Jerzego Samca placu pod budowę nowego Centrum Parafialnego. W nabożeństwie 3 czerwca 2016 roku, brał udział również cieszyński biskup senior Paweł Anweiler oraz biskup senior Kościoła Jan Szarek.

W wyniku wieloletnich poszukiwań możliwości zaspokojenia rosnących potrzeb dynamicznie rozwijającej się społeczności ewangelików w Malince oraz ze względu na brak możliwości rozbudowy istniejącego budynku kościoła, w 2014 roku została podjęta decyzja o budowie nowego obiektu dla potrzeb parafii.

Będzie to ośrodek służący nie tylko zborownikom, ale również całej społeczności Malinki i okolic. Będzie także zapleczem dla konferencji i szkoleń.

Nowy obiekt został zaprojektowany przez biuro architektoniczne z Katowic. Na dwóch poziomach zlokalizowano dwie otwarte, duże przestrzenie. Na wyższym poziomie będzie sala na 400-600 osób, która będzie dostosowana do pokazów filmowych, koncertów i przedstawień teatralnych. Na niższym poziomie (także dostępnym bezpośrednio z zewnątrz, gdyż obiekt jest zlokalizowany na stoku) – będzie powierzchnia, którą będzie można zaaranżować w miarę potrzeb na szereg mniejszych pomieszczeń dzięki przesuwnym ścianom. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budowa będzie sfinansowana z wpłat darczyńców. Dzięki niezwykłej hojności wielu osób, na dzień dzisiejszy, parafia ma zapewnione 62% potrzebnych środków.   

Ofiary można wpłacać:
PKO BP SA 57 1020 1390 0000 6702 0472 5604
tytuł wpłaty: Ofiara na cele kultu religijnego (Budowa Centrum Parafialnego)
 
Parafia w Malince jest jedną z najbardziej otwartych i dynamicznych społeczności. Funkcjonują zespoły muzyczne, grupy domowe, grupy modlitewne, młodzieżowe i inne. Jest pierwszą parafią ewangelicką w Polsce prowadzącą bezpośrednie transmisje swoich nabożeństw w internecie.
 
Od 1986 roku duszpasterzem w Malince jest ks. Leszek Czyż.  

zdjęcia: galeria fotografii
 
Etapy prac budowlanych można śledzić: malinka.luteranie.pl
 
za: bik.luteranie.pl
foto: Józef Bujok