english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W tym roku do 2 maja

Oni stworzą rodziny i Kościół

29.04.2016

W tym roku zeznania podatkowe można składać aż do 2 maja (30 kwietnia wypada w sobotę). Jeśli jesteście Państwo jeszcze przed rozliczeniem i wypełnieniem formularza PIT, bardzo prosimy o wykorzystanie możliwości związanej z rozdysponowaniem 1% swojego podatku. Prosimy o przekazanie go na Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.


W tym roku do 2 maja

W ciągu całego roku, systematycznie na www.luterenie.pl i www.cme.org.pl, a także w wielu materiałach promujących, informujemy o wszystkich naszych działaniach i pracach. A jest ich wiele! Swoją uwagę kierujemy przede wszystkim w stronę rodzin i młodego pokolenia. Jak działa CME dla dzieci i młodzieży? To m.in. spotkania ewangelizacyjne i programy dopołudniowe podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie i w Mrągowie, letnie obozy wypoczynkowe „Z Przyjacielem”, półkolonie z angielskim i rekolekcje pasyjne. 
 
Specjalną działalnością obejmujemy dzieci zagrożone marginalizacją społeczną w Bytomiu. W dwóch dzielnicach miasta – Rozbarku i Bobrku nasza Grupa Pedagogów Ulicy UNO systematycznie pracuje z dziećmi i młodzieżą tzw. gorszych szans. 
 
- Celem naszej pracy jest nawiązanie i utrzymywanie relacji z dziećmi, które charakteryzują trudne zachowania. Jesteśmy obecni w ich środowisku życia, dzielimy z dziećmi sukcesy i kryzysy dnia powszedniego. Pokazujemy podopiecznym świat – ten lokalny i ten bardziej globalny, konfrontując często ze światem wartości, które są im mało znane. Podróżujemy, bawimy się, projektujemy, zmieniamy to, na co mamy wpływ, by mimo wszystko miały dobre wspomnienia ze swojego dzieciństwa – wyjaśnia Monika Cieślar, koordynatorka do spraw pedagogiki ulicy. 
 
Dla młodych ludzi CME organizuje kilka dużych imprez w ciągu roku, które pozwalają na to, by młodzi luteranie z różnych stron mogli spotykać się ze sobą i umacniać swoją tożsamość wyznaniową, rozwijać hobby lub poznawać nowe dziedziny. Podczas ostatniego tego typu wydarzenia – „Bezsennej nocy” (26 marca 2016 roku) w spotkaniu wzięło udział ponad 700 osób!
 
Wszystkie propozycje dla młodych (m.in. „Noc z Lutrem”, Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, Chrześcijański Obóz Technologiczny, Warsztaty muzyczne) przygotowywane są przez animatorów CME z bardzo dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Są atrakcyjne, dynamiczne, a jednocześnie dają okazję do głębszej refleksji nad własnym życiem i relacjami z innymi ludźmi
 
1% dla Centrum Misji i Ewangelizacji pozwala rozwijać te formy pracy z młodzieżą i dziećmi, formować ich osobowość z korzyścią dla ich własnego życia oraz innych ludzi, z którymi się stykają. To oni będą w przyszłości tworzyć rodziny, lokalne wspólnoty i Kościół.
 
Centrum Misji i Ewangelizacji - KRS: 0000225011