english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zelów zaprasza!

Tydzień Ewangelizacyjny 2016

10.06.2016

Chcemy byś doświadczył tu Bożej miłości, pocieszenia i budujących relacji z innymi ludźmi - z takimi życzeniami do wszystkich gości Tygodnia Ewangelizacyjnego w Zelowie zwracają się w tym roku jego organizatorzy.


Zelów zaprasza!

Zelowski Tydzień odbędzie się już po raz 11. Siedemnastego lipca w niedzielę program "Święto kościoła w środku Polski" przewiduje m.in. nabożeństwo z Wieczerzą  Pańską oraz seminarium na temat ewangelickiej spuścizny i wieczorny koncert muzyki żydowskiej i kompozycji współczesnych inspirowanych taką muzyką.

Od poniedziałku do soboty (18-22 lipca) w godz. 9.30-13.00 prowadzony będzie program dla dzieci "Na drodze do nieba".


Program dla dorosłych i młodzieży od 18 do 22 lipca to: seminaria rozpoczynające się o godz. 17.00 oraz "Koncerty z newsem" od godz. 19.00. Mówcą wieczoru będzie ks. Dariusz Tomczak – absolwent Wyższej Szkoły Teologicznej w Bazylei, duchowny Belgijskiego Zjednoczonego Kościoła Protestanckiego,  proboszcz parafii w Eupen (niemieckojęzyczny region Belgii). Jeden z proponowanych przez ks. Dariusza Tomczaka tematów to "Coś bardzo niemodnego: upadek i grzech, skutki i konsekwencje  grzechu".

Seminaria proponowane podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie odnoszą się do wielu praktycznych aspektów, na przykład do rodzinnego budżetu.

Wśród wykonawców wieczornych koncertów są m.in. Estera Pańczak, pianistka, wokalistka i kompozytorka, czy sopranistka Magdalena Hudziaczek-Cieślar. Oczywiście nie zabraknie  "Zelowskich dzwonków", Orkiestry Dętej z Zelowa i scholii "Laudate dominum".

Zelowski Tydzień rozpoczyna się 17 lipca,  w sobotę o godz. 9.00. Zaplanowano wówczas "Śniadanie dla mężczyzn". To okazja nie tylko do wspólnego posiłku, ale przede wszystkim do wspólnej modlitwy i studium Biblii. Organizatorzy gorąco zachęcają, by dołączyć do grupy po prostu korzystając z otwartego charakteru spotkania. Zgłoszenia e-mailowe należy przesłać na adres: pawel.gumpert@cme.org.pl. Można także zadzwonić na numer tel. 603 118777. Udział w śniadaniu to koszt w wysokości 10 zł.

Serdecznie zapraszamy na 11. Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie!

Zobacz SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TYGODNIA EWANGELIZACYJNEGO W ZELOWIE 2016Poniżej zdjęcia z TEZ 2015 ze strony www.zelandia.pl.