english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zmarł śp. Jerzy Kłoda

Odszedł wieloletni członek Synodu Kościoła

04.04.2018

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dnia 4 kwietnia 2018 r. w wieku 75 lat zmarł nagle śp. Jerzy Kłoda z Ustronia Lipowca (Parafia Ustroń).


Zmarł śp. Jerzy Kłoda

Był delegatem do Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego XIII i XIV kadencji oraz  wieloletnim członkiem Synodu Diecezji Cieszyńskiej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, 9 kwietnia 2018r. o godzinie 13.00, z kościoła Jakuba Starszego w Ustroniu na cmentarz w Lipowcu.

Śp. Jerzy Kłoda urodził się 29 marca 1943 roku w Cisownicy, na gospodarstwie Jerzego i Ewy Kłodów na Cisie. Był najmłodszy z rodzeństwa. Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Rolniczej w Poznaniu na wydziale Leśnym podjął pracę w Państwowym Gospodarstwie Leśnym. Pracował nieprzerwanie w Nadleśnictwach w Istebnej, Brennej, Wiśle i w Ustroniu do roku 2009.

Był zaangażowany w służbę w Kościele jako członek Rady Parafialnej, delegat do Synodu Diecezji Cieszyńskiej, a także delegat do Synodu Kościoła XIII i XIV kadencji. Przez wiele lat działał w diecezjalnej komisji ewangelizacyjno-misyjnej.

Zostawił, żonę i dwóch synów z rodzinami.
 „Ty wyznaczasz mi drogę i spoczynek, Wiesz dobrze o wszystkich ścieżkach moich.”
Psalm 139,3