english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zwiastun Ewangelicki o katechizmach

Kolejny numer luterańskiego dwutygodnika

22.01.2014

Drugi tegoroczny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” kontynuuje tematykę związaną z Rokiem katechizmu.


Zwiastun Ewangelicki o katechizmach

„Zadziwia mnie trafność obserwacji i uwag, które w Dużym katechizmie kierowane są jakby do współczesnego człowieka” – pisze ks. Marian Niemiec, rozważając w swoim tekście, w jakim stopniu katechizmy ks. Marcina Lutra mogą kształtować duchowość ewangelickiego domu w XXI wieku. O potrzebie zrozumienia, nie tylko wkucia na pamięć katechizmowych treści, mówi ks. Marcin Makula w rozmowie z Dariuszem Brunczem, zachęcając przy okazji do przypomnienia ich sobie.

 

W cyklu 500 lat Reformacji tym razem o sporach z Rzymem w kwestii pojmowania Wieczerzy Pańskiej, a w rubryce Zbliżenia relacja z nocy spędzonej w klasztorze augustianów i refleksje związane z tym miejscem, w którym przecież rozpoczęła się duchowa przemiana Reformatora.

 

Warto zwrócić uwagę na nowy cykl Z pamiętnika(nie)młodej matki, ujawniający przeżycia i przemyślenia związane nie tylko z macierzyństwem, ale także z osobistą wiarą i byciem Bożym dzieckiem.

Ponadto ks. Paweł Hause recenzuje Dziennik drugi Jerzego Pilcha, w którym ewangelicy znów „mają swoje pięć minut”, a o stali felietoniści piszą o spychanych dziś często na margines sprawach, takich jak: bezinteresowność, miłość bliźniego oraz potrzeba hierarchii wartości.

Zapraszamy do lektury i prenumeraty, nie tylkona papierze, ale też w wydaniu cyfrowym w formacie pdf – do czytania na ekranie monitora lub tableta. Szczegóły, jak to zrobić: www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2014.