english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Żyjąc w pokoju, czyńmy dobro

Pierwszy listopadowy numer Zwiastuna Ewangelickiego

16.11.2018

W pierwszym listopadowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 21/2018 dominuje tematyka związana z  udziałem ewangelików w odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości oraz ich wkładem w kształt nowo powstałego państwa.


Żyjąc w pokoju, czyńmy dobro

Jeżeli żyjemy w czasach względnego pokoju, szanujmy dany nam czas, budujmy świat pełen dobra – zachęca w rozważaniu Słowa Bożego bp płk Mirosław Wola
 

O ewangelikach walczących w Legionie Śląskim pisze Łukasz Barański, a swojego ojca – legionistę wspomina stały felietonista Henryk Dominik. Z kolei ks Dariusz Lerch przypomina losy duszpasterzy wojskowych w II Rzeczpospolitej.


Ponadto obszerna, bogato ilustrowana relacja z nabożeństwa dziękczynnego za niepodległość oraz z okazji 100-lecia połączenia diecezji cieszyńskiej z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie, które odbyło się w kościele Jezusowym w Cieszynie. Wręczono wtedy także – Polskiemu Towarzystwu Ewangelickiemu i  Ewangelickiemu Duszpasterstwu Wojskowemu –  doroczne Nagrody im. ks. Leopolda Otto, o czym pisze Magdalena Legendź.
 

Zachęcamy też do zapoznania się z tekstem Konfirmacja w praktyce Kościoła – czyli o sytuacji, jaka jest po zmianach wprowadzonych uchwałą Synodu Kościoła z 13 października 2018 roku.
 

Zapraszamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2019. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca roku.
Warunki prenumeraty na stronie 10 w wydaniu papierowym, na
www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata