english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

8. Dzień Duszpasterstwa

Zapraszamy do Warszawy

01.12.2018

1 grudnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie 8. Dzień Duszpasterstwa. 


8. Dzień Duszpasterstwa

To coroczna konferencja adresowana do osób zainteresowanych tematyką poradniczą, do duchownych, świeckich pracowników i wolontariuszy Kościołów w Polsce, a także do pracowników i wolontariuszy hospicjów, domów opieki, placówek socjalnych oraz do studentów kierunków związanych z działaniami pomocowymi i in.


Tematem konferencji będą zagadnienia związane z duszpasterstwem w chorobie. W czasie wykładów i  warsztatów prezentowane będą różne aspekty działań pomocowych, wspierających i duszpasterskich oraz prowadzona będzie dyskusja o nich w oparciu o własne doświadczenia i praktykę. 


1 grudnia 2018 roku, sobota, godziny 10.00–16.00

Warszawa, ul. Miodowa 21, Centrum Luterańskie

 
ZGŁOSZENIE

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w konferencji do 19 listopada na  adres: zgloszenie@tpipp.pl lub pod numerem telefonu 605 937 035.

 
OPŁATA

Opłata konferencyjna na miejscu: 40 zł (w tym całodzienny catering).

 
Organizator: 

Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce, www.tpipp.pl.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z konferencją – prosimy o kontakt: info@tpipp.pl


 

Gośćmi tegorocznej konferencji są:
 
Heidi Abel (Stuttgart)
Superwizor Niemieckiego Towarzystwa Psychologii Pastoralnej, przewodnik duchowy i rekolekcjonista. Od 6 lat pracuje jako duszpasterz w Klinice  w Boeblingen (Niemcy), równolegle kształci superwizorów, prowadzi kursy duszpasterskie oraz zajmuje się prowadzeniem rekolekcji ignacjańskich. 
Poprowadzi wykład nt. Duszpasterstwo w chorobie. Czego potrzebuje chory, a czego duszpasterz? oraz warsztat Organizacja duszpasterstwa w szpitalu na przykładzie niemieckim.
 
 
Maciej Klimasiński (Poznań)
Lekarz w trakcie specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na co dzień znieczula pacjentów w szpitalu miejskim w Poznaniu. Prowadzi zajęcia na temat wsparcia duchowego chorych dla osób opiekujących się chorymi, koordynuje zespoły opieki duszpasterskiej w szpitalach. Poprowadzi warsztat nt. Duszpasterz w polskim szpitalu. Możliwości i przeszkody. 
 
 
 

Urszula Broda (Bielsko-Biała)
Nauczyciel akademicki, doradca psychologiczno-pastoralny, superwizor TPiPP, coach. Poprowadzi warsztat pt. Ja wobec choroby. Refleksja nad własnym doświadczeniem.
 
 
 
 
 
dr Olgierd Benedyktowicz (Warszawa)
Psycholog, psychoterapeuta, członek American Association of Pastoral Care, specjalista w zakresie psychologii klinicznej człowieka dorosłego. Przez wiele lat prowadził psychoterapię indywidualną i grupową w Oddziale Dziennym 
w Szpitalu Psychiatrycznym. Autor książki „Duszpasterstwo i psychoterapia”. Poprowadzi warsztat nt. Chory psychicznie w systemie rodziny.