english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

CZAS RADOŚCI - nowa płyta CD i koncert kolęd

Kolejny koncert w kościele Jezusowym

15.12.2013

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie serdecznie zaprasza na finałowy koncert tegorocznej edycji akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”, który odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia o godz. 15.00 w kościele Jezusowym.


CZAS RADOŚCI - nowa płyta CD i koncert kolęd

Od 2012 roku Wyższobramski Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie pod dyr. Piotra Sikory oraz organista Paweł Seligman czynnie wspierają akcję „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”, między innymi poprzez udział w koncertach i produkcji płyty-cegiełki.

 

Na zbliżające się święta chór przygotował muzyczną niespodziankę - płytę CD z kolędami. Krążek „Czas radości” zawiera piętnaście utworów o różnorodnym charakterze i stylistyce. Miłośnicy tradycyjnych kolęd znajdą tu między innymi: Cichą noc, W żłobie leży, Mizerną cichą, Lulajże Jezuniu i wiązankę kolęd polskich. Chór nagrał również odnalezioną wśród starych rękopisów pieśń bożonarodzeniową Pierzchaj nocy ciemna prof. Jana Gawlasa. Tradycyjne kolędy przeplatane są współczesnymi kompozycjami. Tytułowy utwór Czas radości opracowany został specjalnie dla cieszyńskiego chóru przez Stevena Glade, kompozytora z Las Vegas, który włączył się w akcję ratowania wspaniałych organów kościoła Jezusowego.

 

Parafia Ewangelicko-Augsburska serdecznie zaprasza na finałowy koncert tegorocznej edycji akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”, który odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia, o godz. 15.00 w kościele Jezusowym. Wystąpi Wyższobramski Chór Kameralny oraz Paweł Seligman (organy). Koncert połączony będzie z promocją płyty „Czas radości”. Dzięki wsparciu sponsorów, którzy w całości sfinansowali produkcję płyty, cały dochód z jej dystrybucji zasili fundusz remontowy zabytkowych organów Sauera z 1923 r.

 

Serdecznie zapraszamy!