english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dni Ewangelizacji w Gliwicach

Tylko Słowo

14.10.2016

Jak pojmowały Chrzest i Wieczerzę Pańską pierwsze społeczności chrześcijańskie, których przemyślenia odnajdujemy na kartach Nowego Testamentu? Jak we współczesnym kontekście można by na nowo odczytać rolę i znaczenie sakramentów?


Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach serdecznie zaprasza na Dni Ewangelizacji, które odbędą się w dniach 14-16 października 2016 r. w kościele Zbawiciela w Gliwicach przy ulicy Jagiellońskiej 19. Gościem Będzie dr hab. Piotr Lorek z Wrocławia, który wygłosi wykłady na temat "Biblia a Sakramenty".

 

W ramach Dni Ewangelizacji zapraszamy także na koncert Pawła Miklera, który z przyjaciółmi zagra 16 października, godzina 17.00 w kościele Zbawiciela.

 

Opis wykładów: Biblia a Sakramenty

 

Poszczególne denominacje chrześcijańskie, w toku refleksji filozoficzno-teologicznej, wypracowały własne rozumienie sakramentów. Jak pojmowały zaś Chrzest i Wieczerzę Pańską pierwsze społeczności chrześcijańskie, których przemyślenia odnajdujemy na kartach Nowego Testamentu? Jak we współczesnym kontekście można by na nowo odczytać rolę i znaczenie sakramentów? Zapraszamy także na nabożeństwo i szczególny koncert.

 

PROGRAM

Piątek 18.30 - Sakrament Chrztu

Sobota 18.00 - Sakrament Wieczerzy Pańskiej

Niedziela 11.00 - nabożeństwo w kościele Zbawiciela (ul. Jagiellońska 19, Gliwice)

17.00 - koncert Paweł Mikler + Przyjaciele (ul. Jagiellońska 19, Gliwice)

 

Wykładowcą i kaznodzieją Dni Ewangelizacji w Gliwicach dr hab. Piotr Lorek biblista, teolog, luteranin, dziekan Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu.

 

Koncert „Paweł Mikler + Przyjaciele” Paweł Mikler - człowiek orkiestra, szczery marzyciel, udowadniający, że da się kochać Boga i być Mu posłusznym w dzisiejszym, dziwnym świecie. Przedsiębiorca, który nie porzucił swoich młodzieńczych marzeń i pasji. Tego wieczoru zachwycimy się muzyką płynącą z głębi, nie tylko serca, ale i duszy!

 

Skład zespołu:

Paweł Mikler - głos, gitara akustyczna

Paweł Fabrowicz - piano

Łukasz Duchniak - sax

Jan Kufel - perkusja

 

Zobacz również: https://youtu.be/XXmiJV_bejI