english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Droga ku tolerancji

Bp R. Bogusz we wrocławskiej synagodze

11.12.2013

Czym jest tolerancja? Jakie są jej granice? Na czym polega tolerancja religijna? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukają uczestnicy panelu dyskusyjnego, który odbędzie się w środę, 11 grudnia, o godz. 19:00 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu przy ul. Włodkowica 7. Dyskusję poprowadzi dr hab. Piotr Oszczanowski, historyk sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, a jego gośćmi będą trzej wrocławscy biskupi i przewodniczący gminy żydowskiej.


Droga ku tolerancji

Już po raz trzeci wrocławska Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” zaprasza wszystkich zainteresowanych dialogiem ekumenicznym i międzyreligijnym na debatę poświęconą tolerancji. W środę, 11 grudnia, w Synagodze pod Białym Bocianem spotkają się przedstawiciele czterech wyznań, aby rozmawiać o tym, czym jest tolerancja i jak ją realizować w praktyce.

 

Tym razem do dyskusji zaproszono trzech wrocławskich biskupów: prawosławnego arcybiskupa Jeremiasza, katolickiego biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, ewangelickiego biskupa Ryszarda Bogusza oraz przewodniczącego wrocławskiej gminy żydowskiej Aleksandra Gleichgewichta. Spotkanie rozpocznie się  o godzinie 19:00.