english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Koncert Świąteczny w Gliwicach

Natalia Niemen Kameralna

13.12.2013

Natalia Niemen i Paweł Bzim Zarecki w projekcie "Natalia Niemen Kameralna". Koncert w Gliwicach 13 grudnia.


Koncert Świąteczny w Gliwicach

W piątek 13 grudnia o godz.19.00 w ewangelickim kościele Zbawiciela w Gliwicach odbędzie się Koncert Świąteczny z przesłaniem - Natalia Niemen Kameralna. Przesłanie wygłosi ks. Andrzej Wójcik.
 
Natalia Niemen, córka znanego artysty Czesława Niemena, z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm'n-bluesem, rock'n'rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. 
 
Natalia Niemen KAMERALNA to duet z Pawłem Bzimem Zareckim, pianistą, aranżerem, producentem muzycznym od lat współpracującym z artystami w Polsce i zagranicą m.in Anną Marią Jopek, Mieczysławem Szcześniakiem oraz zespołem TGD. W kameralnym koncercie artystka wykona m.in kompozycje własne, wybrane utwory twórców bliskich jej sercu (m.in. Czesława Niemena,) oraz improwizacje - dźwięki, które wybrzmią tylko raz, specjalnie tego wieczoru.
 
Patronat Honorowy nad Koncertem Świątecznym objął Prezydent Miasta Gliwice - Zygmunt Frankiewicz. Projekt został dofinansowany z budżetu miasta Gliwice. 
 
Wstęp wolny! Zapraszamy!