english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Muzycznie w Nowym Sączu

II Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu

23.09.2020

Serdecznie zapraszamy na II Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu, w dniach 28 września -25 października 2020 r.


Muzycznie w Nowym Sączu

Festiwal wypełnią koncerty, wykłady, wystawa oraz spektakl teatralny, które przedstawią różne oblicza muzyki i sztuki chrześcijańskiej. Na koncertach usłyszymy znanych solistów i zespoły: skrzypka barokowego – Mikołaja Zgółkę, śpiewaczkę Katarzynę Wiwer i lutnistę Henryka Kasperczaka, bandurzystkę i sopranistkę w jednej osobie - Zorianę Grzybowską, zespół Kolegium Muzyki Ewangelickiej.

Będzie można wirtualnie podziwiać wystawę Ksiąg Religijnych, przygotowaną przez Marię Molendę. Podczas trzech wykładów wygłoszonych przez Aleksandrę Rzońce i Marię Molendę, usłyszymy o znanej i nieznanej sztuce chrześcijańskiej. Zwieńczeniem festiwalu będę dwa internetowe wydarzenia: spektakl przygotowany i wystawiony przez Teatr Nomina Rosae w reżyserii Łukasza Fijała oraz koncert Pieśni Wiary, na którym usłyszymy orkiestrę kameralną i kwartet wokalny Sinfonia Nova pod dyrekcją Jakuba Kornakiewicza, solistów: Blankę Dembosz-Tonderę i Oskara Koziołka- Goetza. Podczas festiwalu prowadzone będą warsztaty wokalne on-line. Osoby zainteresowane rozwinięciem swoich umiejętności wokalnych proszone są o kontakt z prowadzącym przez Facebooka: Oskar Koziołek – Goetz lub mailowo: rezerwacja.festiwal@gmail.com celem ustalenia indywidualnych zajęć. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny; ilość miejsc jest ograniczona dlatego pierwszeństwo mają osoby, które dokonały rezerwacji miejsc mailowo na adres: rezerwacja.festiwal@gmail.com. Uczestnicy wydarzenia mają obowiązek stosowania się do obowiązujących wymogów sanitarnych i zajmowania jedynie wyznaczonych miejsc.

Organizatorem festiwalu jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Sączu. Festiwal powstał dzięki dofinansowaniu ze środków NCK w ramach programu Kultura Interwencje oraz Prezydenta Miasta Nowy Sącz – Ludomira Handzla.

Szczegóły na plakatach