english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O miłości mocniejszej niż śmierć

Spotkanie w Świętochłowicach

24.10.2014

Parafia ewangelicko-augsburska w Świętochłowicach i Wydawnictwo Warto zapraszają na spotkanie z Lidią Czyż – autorką książki Mocniejsza niż śmierć


O miłości mocniejszej niż śmierć

To powieść oparta na prawdziwej historii młodego człowieka przeżywającego trudne dojrzewanie. Porusza problem tzw. eleganckiego picia, przemocy w rodzinie, dylematy związane z relacjami, miłością i związkami dwojga młodych ludzi. Przy tym powieść Lidii Czyż osadzona jest głęboko w chrześcijańskim systemie wartości. 

 

Na portalu www.lubimyczytac.pl (największym w Polsce opiniotwórczym portalu o książkach, tworzonym przez czytelników) oMocniejszej niż śmierć w jednej z recenzji można przeczytać:  Książka motywuje do pracy nad sobą i pomaga lepiej zrozumieć egzystencje świata. Osobiście jestem pod dużym wrażeniem, choć nie poruszyła mnie tak emocjonalnie jak większości moich koleżanek. Przesłanie książki jest bardzo głębokie. Jest idealną lekturą dla kogoś, kto nieco pogubił się w swym życiu i chce znów wyjść na prostą.

 

Powieść ukazała się w wydawnictwie Warto w tradycyjnej formie oraz jako audiobook. Doczekała się już czeskiego i niemieckiego tłumaczenia i publikacji w renomowanym wydawnictwie Brunnen. 

 

Spotkanie z autorką książki odbędzie się w Świętochłowicach przy Pl. Ks. L. Raabe 1, w piątek, 24 października, o godz. 17.00, w sali parafii ewangelicko-augsburskiej.

 

- Mamy nadzieję, ze organizując spotkanie z panią Lidią Czyż dajemy ciekawą propozycję podjęcia dyskusji na ważne tematy takie jak uzależnienia, przemoc w rodzinie, miłość i budowanie relacji oraz budowanie własnego systemu wartości na drodze ku dorosłości. Spotkanie przeznaczone jest zarówno dla osób stykających się z wymienionymi problemami zawodowo, jak i dla osób w różnym wieku, którym tematyka jest bliska ze względu na osobiste doświadczenia i przeżycia - zaprasza proboszcz parafii, ks. Marcin Brzóska.

 

(Plakat do pobrania)